Umowa rezerwacyjna samochodu – wzór PDF DOC

17 

Zawarcie umowy rezerwacyjnej prowadzi do czasowego wyłączenia ogólnodostępnej oferty sprzedaży na rzecz potencjalnego nabywcy. Umowę rezerwacji zawiera się między innymi wtedy, kiedy kupujący chce zdobyć środki na zakup lub porównać dostępne oferty.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy rezerwacyjnej samochodu w formacie DOC lub PDF. Druk nie zawiera istotnych elementów umowy przyrzeczonej, zatem nie stanowi umowy przedwstępnej i nie zobowiązuje stron do sfinalizowania transakcji. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa rezerwacyjna może zostać zawarta w stosunku do nieruchomości i rzeczy ruchomych, w tym samochodu. Co więcej, może dotyczyć różnego rodzaju umów przyrzeczonych, w tym umowy najmu czy umowy kupna sprzedaży.

Zawierając taki kontrakt, strony nie przenoszą prawa własności ani nie zobowiązują się do zawarcia umowy docelowej. Rezerwacja polega jedynie na czasowym wyłączeniu oferty ze sprzedaży. Po upływie terminu rezerwacji sprzedający może ponownie udostępnić swoją ofertę wszystkim kupującym.

Przygotowując umowę rezerwacyjną samochodu, warto pamiętać, co odróżnia ją od umowy przedwstępnej. Ta druga zawiera istotne elementy umowy przyrzeczonej, jak cena sprzedaży czy planowany termin transakcji. Istnieje także umowa pośrednia, czyli umowa rezerwacyjna z elementami umowy przedwstępnej.

Wykonanie zwykłej umowy rezerwacyjnej (tak zwanej czystej) można zabezpieczyć za pomocą zadatku. Zadatek pozostaje przy sprzedającym, kiedy kupujący wycofuje się z umowy lub wraca do nabywcy (w podwójnej wysokości), kiedy to sprzedający rezygnuje z transakcji. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna samochodu – wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna samochodu - wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-rezerwacyjna-samochodu-wzor-pdf-doc
Umowa rezerwacyjna samochodu - wzór PDF DOC
17