Wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania – wzór

17 

Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania to deklaracja chęci zawarcia umowy przyrzeczonej. Taki kontrakt sprawia, że kupujący zyskuje czas na zgromadzenie środków na zakup lub porównanie cen, ponieważ sprzedający zobowiązuje się do czasowego wyłączenia oferty z ogólnodostępnej sprzedaży.

Do przygotowania umowy rezerwacyjnej warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania. Pismo nie zawiera elementów umowy przedwstępnej, takich jak termin planowanej transakcji czy cena sprzedaży.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa rezerwacyjna nie wiąże się z przeniesieniem prawa własności i nie zobowiązuje stron do zawarcia umowy przyrzeczonej. Podpisanie takiego kontraktu prowadzi jedynie do rezerwacji danej oferty na rzecz konkretnego kupującego, czyli do wyłączenia oferty ze sprzedaży ogólnodostępnej na czas określony.

Po upływie terminu wskazanego w rezerwacji oferta ponownie staje się ogólnodostępna. 

W umowie rezerwacyjnej nie należy zawierać istotnych postanowień umowy przyrzeczonej. Jeśli dokument uwzględnia planowaną cenę sprzedaży czy termin transakcji, to stanowi już umowę rezerwacyjną z elementami umowy przedwstępnej. Tymczasem umowa przedwstępna zobowiązuje strony do zawarcia umowy przyrzeczonej. 

Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania powinna określać przede wszystkim dane stron, przedmiot umowy, a także czas trwania rezerwacji.

Jej wykonanie można zabezpieczyć za pomocą zaliczki lub zadatku, przy czym zadatek będzie zabezpieczeniem skuteczniejszym, ponieważ pozostanie przy sprzedającym, jeśli kupujący wycofa się z zamiaru sfinalizowania transakcji. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-rezerwacyjnej-kupna-mieszkania-wzor-pdf-doc-przyklad
Wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania - wzór
17