Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych wzór

17 

Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych polega na zatrudnieniu zarządzającego transportem przez firmę, która prowadzi działalność związaną z transportem.

Jeśli mikroprzedsiębiorca nie posiada własnego CKZ, może skorzystać z certyfikatu innej osoby, o ile ta prowadzi sprawy firmy w sposób rzeczywisty i ciągły. Umowa użyczenia CKZ musi spełniać pewne wymogi, dlatego warto przygotować ją w oparciu o nasz sprawdzony wzór umowy użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Certyfikat kompetencji zawodowych jest niezbędny, aby firma mogła prowadzić legalnie działalność związaną z transportem. Niektóre przedsiębiorstwa nie muszą jednak posiadać takiego certyfikatu na własność.

Mogą zawrzeć umowę użyczenia licencji transportowej z zarządzającym transportem. Taka osoba ma obowiązek bezpośredniego zajmowania się między innymi takimi sprawami firmy jak dokonywanie konserwacji pojazdów, nadzorowanie dokumentów przewozowych, przydzielanie ładunków kierowcom.

Umowę użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych ma prawo zawrzeć z zarządzającym jedynie mikroprzedsiębiorca, czyli firma, która zatrudnia mniej niż 10 pracowników i osiąga roczne obroty do 2 mln euro. 

Umowa zawarta z zarządzającym transportem nie może nosić znamion umowy o pracę – jest to umowa zlecenie, czyli umowa cywilnoprawna. Nie powinna zatem nakazywać zarządzającemu pracy w określonym miejscu i czasie pod nadzorem pracodawcy. 

Co ważne, osoba dysponująca CKZ również jest ograniczona, jeśli chodzi o możliwość zawierania umów użyczenia z wieloma firmami. Może podpisać taki kontrakt o użyczenie certyfikatu kompetencji zawodowych z jedną firmą posiadającą dowolną liczbę pojazdów lub z 4 firmami, których łączna flota pojazdów nie przekracza 50 sztuk.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 165

umowa-uzyczenia-certyfikatu-kompetencji-zawodowych-wzor
Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych wzór
17