Umowa zlecenie Zarządzający Transportem wzór PDF DOC

17 

Firma transportowa może – w niektórych przypadkach – prowadzić działalność związaną z transportem bez własnego certyfikatu kompetencji zawodowych. Musi w tym celu nawiązać współpracę z osobą, która posiada CKZ i która będzie pełniła rolę zarządzającego transportem.

Do przygotowania odpowiedniej umowy warto wykorzystać sprawdzony wzór – wzór umowy zlecenie dla zarządzającego transportem, dostępny w formacie DOC i PDF. Umowa została opracowana tak, aby nie zawierała elementów typowych dla umowy o pracę.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa zlecenie z zarządzającym transportem to nic innego jak umowa użyczenia licencji transportowej, umowa o zarządzanie transportem czy umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych.

Firma transportowa, która nawiąże taką współpracę z osobą posiadającą CKZ, może prowadzić swoją działalność pomimo braku własnej licencji transportowej, o ile zarządzający jest z nią trwale i realnie związany, czyli wykonuje takie obowiązki jak kontrola stanu technicznego pojazdów czy prowadzenie dokumentacji przewozowej. 

Umowę z zarządzającym transportem może zawrzeć jednak wyłącznie mikroprzedsiębiorca, czyli firma zatrudniająca do 10 pracowników i generująca rocznie obroty do 2 mln euro netto. Nie każdy może pełnić też rolę zarządzającego – jednym z warunków jest posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Wspólnoty Europejskiej.

Warto pamiętać także, że umowa dla zarządzającego transportem nie może być umową o pracę. Kontrakt nie powinien zatem charakteryzować się między innymi stosunkiem podporządkowania pracownika względem pracodawcy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa zlecenie Zarządzający Transportem wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa zlecenie Zarządzający Transportem wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 150

umowa-zlecenie-zarzadzajacy-transportem-wzor-pdf-doc
Umowa zlecenie Zarządzający Transportem wzór PDF DOC
17