Wzór umowy kupna sprzedaży broni myśliwskiej – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży broni myśliwskiej to dokument o niezwykle istotnej roli dowodowej. Na jego podstawie sprzedający jest w stanie wykazać, że przestał być posiadaczem broni i przeniósł prawo własności do niej na konkretnego nabywcę.

Do przygotowania umowy, która będzie skutecznie zabezpieczać interesy obu stron, warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży broni myśliwskiej. Dokument został sporządzony zgodnie z wytycznymi Policji i Związku Łowieckiego. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa kupna sprzedaży broni myśliwskiej pełni niezwykle ważną rolę dowodową. Poza podstawowymi elementami typowymi dla każdej umowy kupna-sprzedaży, jak dane stron czy dane podmiotu umowy, należy uwzględnić w niej wiele oświadczeń i zobowiązań związanych ze stanem prawnym przedmiotu umowy czy z obowiązkiem dokonania rejestracji broni po jej zakupie. 

W umowie kupna broni uwzględnia się dokładne dane kupującego i sprzedającego, w tym numer i serię dowodów tożsamości, a także numer i datę wydania zaświadczenia o prawie do zakupu broni.

Konieczne jest także precyzyjne opisanie przedmiotu umowy, czyli nazwy, marki, kalibru i numeru broni myśliwskiej. Poza tym elementami dokument wskazuje cenę sprzedaży, termin i sposób płatności oraz termin i sposób wydania przedmiotu umowy kupującemu. 

Dokument powinien zobowiązywać nabywcę do rejestracji broni w wymaganym prawnie terminie. Konieczne jest także uwzględnienie w nim oświadczenia sprzedającego, mówiącego o tym, że broń jest wolna od praw osób trzecich, nie jest przedmiotem zajęcia i została nabyta w sposób legalny.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży broni myśliwskiej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży broni myśliwskiej - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-broni-mysliwskiej-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży broni myśliwskiej - wzór
17