Umowa kupna sprzedaży psa – wzór

18 

Umowa kupna sprzedaży psa jest szczególnie istotna w przypadku zwierząt rasowych. Ujęte w niej dane dostarczają kupującemu wielu informacji na temat czworonoga i umożliwiają mu sprawowanie nad nim należytej opieki.

Jeśli zwierzę nie jest chore i nie wymaga szczególnego traktowania, standardowa umowa kupna sprzedaży będzie wystarczającą formą udokumentowania transakcji. Do jej przygotowania warto wykorzystać natomiast sprawdzony wzór umowy kupna sprzedaży psa.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa kupna sprzedaży dotycząca zwierzęcia pochodzącego z hodowli zawiera wiele bardzo charakterystycznych elementów. Niezwykle istotne jest dokładne opisanie w niej “przedmiotu” umowy, czyli w tym przypadku psa rasowego.

Poza podstawowymi elementami typowymi dla umowy kupna sprzedaży, jak dane stron, cena zakupu czy termin i sposób płatności, dokument w precyzyjny sposób opisuje zwłaszcza przedmiot transakcji poprzez podanie rasy, wieku, imienia czy numeru czipu psa. 

W umowie istotne są także oświadczenia sprzedającego. Są to zapisy, które mówią między innymi o tym, że pies przeszedł kontrolę miotu, miał wykonane obowiązkowe szczepienia, jest odrobaczony i zdrowy, w dobrej kondycji.

Do umowy dołącza się także metrykę i rodowód psa oraz jego książeczkę zdrowia, czyli dokumenty potwierdzające prawdziwość oświadczeń sprzedającego. 

Poza tym, podobnie jak przy umowie sprzedaży rzeczy, sprzedający oświadcza, że pies jest jego własnością i osoby trzecie nie mają do niego prawa. Ważnymi elementami umowy są także warunki odstąpienia lub wypowiedzenia kontraktu, w tym wszelkie ograniczenia w tym zakresie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży psa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa kupna sprzedaży psa - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-kupna-sprzedazy-psa-wzor
Umowa kupna sprzedaży psa - wzór
18