Umowa kupna sprzedaży psa – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży psa jest szczególnie istotna w przypadku zwierząt rasowych. Ujęte w niej dane dostarczają kupującemu wielu informacji na temat czworonoga i umożliwiają mu sprawowanie nad nim należytej opieki.

Jeśli zwierzę nie jest chore i nie wymaga szczególnego traktowania, standardowa umowa kupna sprzedaży będzie wystarczającą formą udokumentowania transakcji. Do jej przygotowania warto wykorzystać natomiast sprawdzony wzór umowy kupna sprzedaży psa.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa kupna sprzedaży dotycząca zwierzęcia pochodzącego z hodowli zawiera wiele bardzo charakterystycznych elementów. Niezwykle istotne jest dokładne opisanie w niej “przedmiotu” umowy, czyli w tym przypadku psa rasowego.

Poza podstawowymi elementami typowymi dla umowy kupna sprzedaży, jak dane stron, cena zakupu czy termin i sposób płatności, dokument w precyzyjny sposób opisuje zwłaszcza przedmiot transakcji poprzez podanie rasy, wieku, imienia czy numeru czipu psa. 

W umowie istotne są także oświadczenia sprzedającego. Są to zapisy, które mówią między innymi o tym, że pies przeszedł kontrolę miotu, miał wykonane obowiązkowe szczepienia, jest odrobaczony i zdrowy, w dobrej kondycji.

Do umowy dołącza się także metrykę i rodowód psa oraz jego książeczkę zdrowia, czyli dokumenty potwierdzające prawdziwość oświadczeń sprzedającego. 

Poza tym, podobnie jak przy umowie sprzedaży rzeczy, sprzedający oświadcza, że pies jest jego własnością i osoby trzecie nie mają do niego prawa. Ważnymi elementami umowy są także warunki odstąpienia lub wypowiedzenia kontraktu, w tym wszelkie ograniczenia w tym zakresie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży psa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa kupna sprzedaży psa - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-kupna-sprzedazy-psa-wzor
Umowa kupna sprzedaży psa - wzór
17