Wzór umowy kupna sprzedaży rzeczy używanej – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży rzeczy używanej może dotyczyć między innymi pojazdu, mebli, urządzeń RTV i AGD. Jej charakterystycznym elementem będzie opis stanu technicznego przedmiotu umowy. Warto pamiętać, że sprzedaż rzeczy używanej wiąże się z rękojmią, której okres skrócony jest do 1 roku.

Przygotowując dokument sprzedaży, warto posiłkować się gotowym do wypełnienia formularzem. Wzór umowy kupna sprzedaży rzeczy używanej pozwala skutecznie zabezpieczyć interesy obu stron transakcji. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zakup rzeczy używanej warto udokumentować za pomocą odpowiedniej umowy. Pozwala ona zabezpieczyć interesy kupującego i sprzedającego między innymi poprzez bardzo dokładne opisanie stanu technicznego przedmiotu oraz złożenie przez nabywcę oświadczenia, iż zapoznał się on ze stanem technicznym danej rzeczy i nie zgłosił co do niego zastrzeżeń. 

W umowie kupna sprzedaży rzeczy używanej (np. umową kupna sprzedaży maszyny używanej) należy uwzględnić między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, cenę sprzedaży wraz z terminem i sposobem zapłaty, a także sposób i termin wydania rzeczy nabywcy.

Dokument powinien zawierać oświadczenie sprzedającego dotyczące stanu prawnego i technicznego przedmiotu umowy. Sprzedawca odpowiada bowiem zarówno za wady prawne, jak i za wady fizyczne sprzedanej rzeczy na podstawie przepisów o rękojmi. 

Umowa kupna sprzedaży rzeczy używanej może wskazywać także okoliczności, w których możliwie jest odstąpienie od umowy lub wypowiedzenie umowy. Zasadniczo, kupujący może odstąpić od umowy, jeśli nabyta rzecz jest niezgodna z deklaracjami sprzedającego – ma wady ukryte. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży rzeczy używanej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży rzeczy używanej - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-rzeczy-uzywanej-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży rzeczy używanej - wzór
17