Wzór umowy kupna sprzedaży nieruchomości – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży nieruchomości wiąże się z przeniesieniem prawa własności ze sprzedającego na kupującego. Taki rodzaj transakcji musi zostać udokumentowany w formie aktu notarialnego, co oznacza, że ostateczną umowę musi sporządzić notariusz, w obecności którego strony podpisują dokument.

Można jednak przygotować wstępną wersję takiego kontraktu w zwykłej formie pisemnej, w oparciu o sprawdzony wzór umowy kupna sprzedaży nieruchomości. Wystarczy pobrać go i wypełnić odpowiednimi informacjami. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Transakcja kupna sprzedaży nieruchomości znacząco różni się od transakcji kupna sprzedaży rzeczy. Można bowiem zawrzeć ją wyłącznie w formie aktu notarialnego. Zakup nieruchomości takiej jak dom, mieszkanie czy działka wymaga dokonania wpisu do księgi wieczystej, a także rozliczenia się z urzędem skarbowym. 

W umowie kupna sprzedaży nieruchomości należy uwzględnić między innymi dane stron, dane przedmiotu sprzedaży, cenę sprzedaży wraz z terminem i formą płatności, a także termin wydania przedmiotu umowy.

Dokument zawiera również wiele istotnych oświadczeń, między innymi oświadczenie sprzedającego mówiące o tym, że nieruchomość nie jest obciążona i że żadna osoba trzecia nie ma do niej prawa.

Zapisy umowy kupna sprzedaży powinny informować także o tym, która ze stron ponosi koszty notarialne i opłatę sądową za wpis do księgi wieczystej.

Do dokumentu dołącza się najczęściej odpis księgi wieczystej wydany przez określony sąd oraz dokument potwierdzający prawo własności sprzedającego do nieruchomości, np. wypis umowy sprzedaży. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży nieruchomości – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży nieruchomości - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-nieruchomosci-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży nieruchomości - wzór
17