Wzór umowy kupna sprzedaży lokalu handlowego – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży lokalu handlowego dotyczy nieruchomości przeznaczonej na cel prowadzenia działalności gospodarczej. Ponieważ wiąże się z przeniesieniem prawa własności, należy sporządzić ją w formie aktu notarialnego.

W pierwszej kolejności strony mogą przygotować jednak wstępną umowę, na podstawie której notariusz sporządzi akt notarialny. Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać wzór umowy kupna sprzedaży lokalu handlowego, który uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Transakcja kupna sprzedaży lokalu handlowego to nic innego jak transakcja kupna sprzedaży nieruchomości. Przeniesienia praw własności do nieruchomości można dokonać natomiast wyłącznie za pośrednictwem notariusza.

Umowę kupna sprzedaży w formie aktu notarialnego kupujący i sprzedający podpisują w kancelarii notarialnej. Dokument powinien zawierać dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy (adres, powierzchnia), a także cenę sprzedaży wraz z terminem i sposobem płatności oraz termin przekazania nieruchomości nabywcy. 

Umowa kupna sprzedaży lokalu handlowego powinna odnosić się do stanu prawnego nieruchomości, informując o ewentualnych obciążeniach (np. hipoteka). Po jej zawarciu konieczne jest natomiast rozliczenie się z fiskusem i złożenie wniosku o wpis do księgi wieczystej. 

Do umowy kupna sprzedaży nieruchomości dołącza się między innymi wypis z księgi wieczystej oraz dokument potwierdzający prawo własności nieruchomości sprzedającego, np. akt notarialny kupna sprzedaży.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży lokalu handlowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży lokalu handlowego - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-lokalu-handlowego-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży lokalu handlowego - wzór
17