Podanie nauczyciela o przeniesienie – wzór

17 

Podanie o przeniesienie może złożyć nauczyciel mianowany. W przypadku nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy przeniesienie wymaga rozwiązania dotychczasowego kontraktu za porozumieniem lub za wypowiedzeniem, a następnie zawarcia nowej umowy z innym dyrektorem.

Procesem przeniesienia nauczyciela zajmuje się kierujący placówką. Wymagana jest także pozytywna opinia organu prowadzącego. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Czy nauczyciel może przenieść się do innej szkoły?

Nauczyciel mianowany może zostać przeniesiony do innej szkoły z urzędu lub z własnej inicjatywy. W obu przypadkach potrzebna jest zgoda zarówno dyrektora, jak i nauczyciela. Kiedy pedagog sam występuje z wnioskiem o przeniesienie, musi uzyskać zgodę dyrektora zatrudniającego.

W przypadku odmowy procedura zostanie przerwana – nie można dokonać przeniesienia nauczyciela bez zgody dyrektora zatrudniającego. Jeśli jednak dyrektor wyrazi zgodę na przeniesienie, procedurę realizuje dalej dyrektor szkoły, do której nauczyciel chce się przenieść.

Uzyskuje więc również opinię organu prowadzącego, a następnie wydaje dekret przeniesienia, w którym wskazuje między innymi tryb przeniesienia i termin rozpoczęcia pracy w nowej szkole.

Jak napisać wniosek nauczyciela o przeniesienie?

Podanie nauczyciela o przeniesienie do innej szkoły w tej samej miejscowości lub w innej miejscowości, na to samo lub na inne stanowisko, musi zostać sporządzone na piśmie. Dokument powinien zawierać dane nauczyciela, a także preferowaną datę przeniesienia oraz uzasadnienie.

Powodem przeniesienia nauczyciela do innej szkoły może być natomiast kwestia związana ze zmianą miejsca zamieszkania, bliższa odległość placówki od domu pedagoga, problemy w pracy (np. konflikt ze współpracownikami), chęć rozwijania się (kiedy w danej szkole brakuje nauczycielowi perspektyw rozwoju), itd. ponieważ dyrektor rozpatruje taki wniosek uznaniowo, warto zadbać o jego solidne uargumentowanie.

Jeśli kierujący placówką będzie dysponował wakatami, nie powinien odmówić nauczycielowi przeniesienia. 

Jak wygląda procedura przeniesienia nauczyciela?

Nauczyciel może zostać przeniesiony do pracy w innej szkole z urzędu, czyli z inicjatywy dyrektora, ale tylko wtedy, kiedy wyraża na to zgodę. W takiej sytuacji pracodawca musi zapewnić nauczycielowi między innymi mieszkanie dostosowane do potrzeb rodziny pedagoga, a także zwrócić mu koszty przeniesienia i udzielić urlopu na okres do 7 dni.

Jeśli nauczyciel jest przenoszony z własnej inicjatywy, potrzebuje zgody dyrektora zatrudniającego. Zasadniczo, o taką zgodę powinien wystąpić dyrektor drugiej szkoły, ponieważ ciężar przeprowadzenia transferu spoczywa właśnie na nim.

Natomiast w praktyce, wniosek o przeniesienie sporządza zwykle sam nauczyciel. Procedura przeniesienia kończy się – po uzyskaniu pozytywnej opinii organu prowadzącego – wydaniem aktu przeniesienia, który zawiera:

  • dane nowego pracodawcy,
  • oznaczenie miejsca pracy i stanowiska nauczyciela,
  • datę przeniesienia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie nauczyciela o przeniesienie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Podanie nauczyciela o przeniesienie - wzór

Aktualizacja: 2023-05-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

Podanie nauczyciela o przeniesienie - wzór
Podanie nauczyciela o przeniesienie - wzór
17