Podanie o przeniesienie do innej szkoły wzór

17 

Przeniesienie do innej szkoły jest możliwe w każdym czasie. Procedurę warto rozpocząć od rozmowy z dyrektorem tej placówki, do której dziecko ma zostać przeniesione, aby upewnić się co do dostępności wolnych miejsc.

Pismo z prośbą o przeniesienie należy kierować do dyrekcji szkoły. Wniosek nie wymaga uzasadnienia, ale można uwzględnić je w treści podania. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Jak przebiega przeniesienie dziecka do innej szkoły?

Dziecko może zostać przeniesione do innej szkoły z inicjatywy dyrektora (jako forma „kary”), ale również na wniosek rodziców lub opiekunów prawnych. Taka procedura przebiega dzisiaj stosunkowo sprawnie, ponieważ placówki w wielu przypadkach same przekazują sobie wymagane dokumenty.

Rodzic powinien zatem w pierwszej kolejności porozumieć się z dyrektorem placówki, do której chce przenieść dziecko, aby dowiedzieć się, czy szkoła dysponuje wolnymi miejscami. Następnie może przystąpić do procedury rezygnacji ze szkoły, w której dziecko aktualnie się uczy.

Podanie o przeniesienie do innej szkoły nie jest jednak jedynym dokumentem, jaki trzeba przygotować w takim procesie. Nowa placówka oświatowa będzie potrzebowała również ostatniego świadectwa, karty zdrowia, karty szczepień, dowodu wpłaty na ubezpieczenie grupowe oraz arkusza ocen w przypadku przeniesienia w trakcie roku szkolnego.

Jak napisać podanie o przeniesienie do innej szkoły?

Podanie o przeniesienie do innej szkoły adresowane jest do dyrektora. W piśmie należy zawrzeć dane osobowe dziecka oraz dane rodziców, występujących w jego imieniu. W przypadku przeniesienia ucznia pełnoletniego, pismo nie wymaga podpisu rodzica/opiekuna prawnego – uczeń przygotowuje je w pełni samodzielnie.

W treści podania należy określić termin przeniesienia. Można podać również jego przyczynę. Wniosek powinien uwzględniać także prośbę o wydanie lub przekazanie całej dokumentacji ucznia nowej szkole (należy podać jej nazwę i adres). 

Przyczyny przeniesienia do innej szkoły

Istnieje wiele powodów uzasadniających przeniesienie dziecka do innej szkoły. Część z nich jest całkowicie niezależna od woli dziecka, czy nawet od woli rodzica. Dotyczy to chociażby oddelegowania matki lub ojca dziecka do pracy w innym mieście.

Rezygnacja z jednej szkoły na rzecz drugiej może wiązać się także z zaplanowaną przeprowadzką, z chęcią skorzystania z konkretnych zajęć dodatkowych proponowanych przez inną placówkę, z niezadowoleniem z poziomu nauczania w danej szkole, czy też ze zmianą planów życiowych w przypadku uczniów szkół średnich.

Bardzo często motywacją do przeniesienia dziecka są też jego problemy adaptacyjne, przemoc w szkole, znęcanie się nad uczniem, czy trudności z dopasowaniem się do grupy i związana z tym niechęć do uczestnictwa w zajęciach.

Jeśli dziecko nie chce chodzić do danej szkoły, boi się swoich rówieśników lub z innych uzasadnionych powodów chce przenieść się do innej placówki, rodzic powinien poważnie przemyśleć takie rozwiązanie.

Podanie o przeniesienie do innej szkoły można złożyć w dowolnym terminie, a jeśli przyczyną przeniesienia będą poważne problemy, dyrektor drugiej placówki powinien zgodzić się przyjąć dziecko nawet w przypadku, kiedy wszystkie klasy w jego szkole okażą się przepełnione. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przeniesienie do innej szkoły wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Podanie o przeniesienie do innej szkoły wzór

Aktualizacja: 2023-05-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

Podanie o przeniesienie do innej szkoły wzór
Podanie o przeniesienie do innej szkoły wzór
17