Rezygnacja ze szkoły policyjnej – wzór

17 

Rezygnacja ze szkoły policyjnej wymaga złożenia pisemnego raportu, skierowanego do komendanta szkoły policyjnej, rektora WSPol, czy do komendanta wojewódzkiego Policji.

Taki raport powinien zawierać oświadczenie o rezygnacji z dalszego kształcenia. Pismo nie wymaga uzasadnienia – jego brak nie może być przyczyną odmowy przyjęcia rezygnacji. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Jakie są zasady rezygnacji ze szkoły policyjnej?

Kurs w szkole policyjnej trwa obecnie 6,5 miesiąca i odbywa się w systemie skoszarowanym – kursant mieszka na terenie szkoły. Zajęcia w szkole odbywają się od poniedziałku do soboty, niekiedy służba na terenie szkoły przypada także w weekendy.

O przydziale do szkoły decyduje Komendant Główny Policji, zatem kursanci nie mogą wskazać konkretnej placówki. Podczas szkolenia przyszły policjant otrzymuje wynagrodzenie, które nie sięga średniej płacy krajowej.

Z tych powodów – choć nie tylko – wiele osób zastanawia się, jak zrezygnować ze szkoły policyjnej. Należy wiedzieć więc, że wymaga to sporządzenia pisemnego raportu, zawierającego oświadczenie o rezygnacji. Nie wiąże się to jednak z żadnymi konsekwencjami finansowymi i nie wymaga nawet uzasadnienia podjętej decyzji. 

Zgodnie z regulacjami Rozporządzenia Ministra Administracji i Spraw Wewnętrznych z dnia 19 czerwca 2007 roku w sprawie szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego, ze szkolenia w szkole policyjnej zwalnia się osobę, która złożyła odpowiednie oświadczenie – w formie pisemnej. 

Jak napisać oświadczenie o rezygnacji ze szkoły policyjnej?

Rezygnację ze szkoły policyjnej sporządza się na piśmie. Jest to raport skierowany do komendanta, rektora WSPol, komendanta szkoły policyjnej, czy też do komendanta wojewódzkiego Policji.

Pismo poza samym oświadczeniem o rezygnacji musi zawierać przede wszystkim dane umożliwiające identyfikację kursanta i jednostki, która skierowała go na szkolenie. Będzie to zatem między innymi numer identyfikacyjny, imię i nazwisko kursanta, a także nazwa jednostki organizacyjnej policji, w której pełni on służbę.

Uzasadnienie rezygnacji ze szkoły policyjnej nie jest wymagane. Kursant może jednak uwzględnić je w swoim oświadczeniu, jeśli taka jest jego wola. Z reguły, przyczyną rezygnacji ze szkolenia jest:

  • zmiana planów życiowych,
  • pogorszenie stanu zdrowia,
  • przyczyny związane z życiem prywatnym.

Brak uzasadnienia, czy uzasadnienie nierzeczowe nie sprawiają, że rezygnacja zostanie odrzucona. Komendant ośrodka szkoleniowego musi przyjąć każdą rezygnację, która ma formę pisemnego oświadczenia woli.

Jakie są konsekwencje rezygnacji ze szkoły policyjnej?

Rezygnacja ze szkoły policyjnej nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami dla kursanta – w przeciwieństwie do rezygnacji ze szkoły wojskowej (żołnierz musi zwrócić wtedy koszty utrzymania w jednostce).

Po przyjęciu oświadczenia woli o rezygnacji niedoszły policjant zwraca mundur, podbija kartę obiegową i kończy szkolenie, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły policyjnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Rezygnacja ze szkoły policyjnej - wzór

Aktualizacja: 2023-05-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

Rezygnacja ze szkoły policyjnej - wzór
Rezygnacja ze szkoły policyjnej - wzór
17