Wzór umowy kupna sprzedaży bydła – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży bydła lub innych zwierząt hodowlanych to bardzo charakterystyczny rodzaj umowy kupna sprzedaży. Dokument zawiera wiele istotnych informacji na temat przedmiotu sprzedaży, czyli materiału hodowlanego. Poza tym nie może zabraknąć w nim również podstawowych danych na temat transakcji, jak dane stron czy cena sprzedaży.

Do przygotowania umowy, która dobrze zabezpiecza interesy stron, warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży bydła. Druk uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne, dlatego wystarczy pobrać go, uzupełnić i podpisać. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Sprzedaż bydła powinna zostać udokumentowana za pomocą umowy, która poza podstawowymi elementami charakterystycznymi dla takiego dokumentu, uwzględnia także wiele informacji na temat sprzedawanych zwierząt.

Należy zawrzeć w niej między innymi informacje na temat ilości bydła, ich rasy, wieku, masy ciała, budowy anatomicznej oraz numerów identyfikacyjnych. Wszystkie te dane mają bowiem wpływ na „jakość” materiału hodowlanego, a tym samym na jego cenę. 

Poza tym umowa kupna-sprzedaży bydła nie może obejść się bez podstawowych elementów takiego kontraktu, czyli danych stron, ceny sprzedaży, terminu i formy płatności oraz sposobu i terminu dostawy.

Dodatkowo, umowa kupna sprzedaży zwierząt gospodarskich może odnosić się do ewentualnych kar umownych, na przykład za opóźnienia w dostawie. Sprzedający powinien natomiast złożyć w umowie oświadczenie o stanie prawnym sprzedawanego materiału hodowlanego, czyli zaświadczyć, iż jest jego właścicielem i żadna osoba trzecia nie rości sobie do niego żadnych praw. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży bydła – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży bydła - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-bydla-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży bydła - wzór
17