Wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży wzór

17 

W zależności od tego, czy umowa kupna sprzedaży została zawarta na odległość lub poza siedzibą firmy, czy też nie, konsumentowi może przysługiwać prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny.

Jeśli takie prawo nie przysługuje, odstąpienie będzie możliwe na zasadach określonych w umowie i w przepisach kodeksu cywilnego. Aby odstąpić od umowy, należy sporządzić odpowiednie oświadczenie. Do przygotowania dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży bez podania przyczyny przysługuje konsumentowi, który zawarł z firmą umowę na odległość lub poza siedzibą firmy. W takim przypadku wystarczy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy bez uzasadnienia oraz zwrócić przedmiot umowy. 

W pozostałych przypadkach odstąpienie od umowy będzie możliwe tylko w określonych sytuacjach. Konsument może zwrócić przedmiot umowy i żądać zwrotu poniesionych kosztów, jeśli rzecz jest niezgodna z umową, nie nadaje się do wykorzystania w celu, w jakim została nabyta, nie ma właściwości, o jakich sprzedający zapewnił kupującego.

Poza tym, o odstąpieniu od umowy można mówić także w przypadku reklamacji – np. w sytuacji, kiedy sprzedający nie zgodził się na naprawę rzeczy lub obniżenie ceny. 

Warto pamiętać, że odstąpienie od umowy powinno przyjmować formę pisemnego oświadczenia woli. Konsument z reguły ma też obowiązek dokonania zwrotu przedmiotu umowy – od zwrotu przedmiotu uzależniony będzie zwrot pieniędzy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-odstapienia-od-umowy-kupna-sprzedazy-wzor
Wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży wzór
17