Wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży wzór

18 

W zależności od tego, czy umowa kupna sprzedaży została zawarta na odległość lub poza siedzibą firmy, czy też nie, konsumentowi może przysługiwać prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny.

Jeśli takie prawo nie przysługuje, odstąpienie będzie możliwe na zasadach określonych w umowie i w przepisach kodeksu cywilnego. Aby odstąpić od umowy, należy sporządzić odpowiednie oświadczenie. Do przygotowania dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży bez podania przyczyny przysługuje konsumentowi, który zawarł z firmą umowę na odległość lub poza siedzibą firmy. W takim przypadku wystarczy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy bez uzasadnienia oraz zwrócić przedmiot umowy. 

W pozostałych przypadkach odstąpienie od umowy będzie możliwe tylko w określonych sytuacjach. Konsument może zwrócić przedmiot umowy i żądać zwrotu poniesionych kosztów, jeśli rzecz jest niezgodna z umową, nie nadaje się do wykorzystania w celu, w jakim została nabyta, nie ma właściwości, o jakich sprzedający zapewnił kupującego.

Poza tym, o odstąpieniu od umowy można mówić także w przypadku reklamacji – np. w sytuacji, kiedy sprzedający nie zgodził się na naprawę rzeczy lub obniżenie ceny. 

Warto pamiętać, że odstąpienie od umowy powinno przyjmować formę pisemnego oświadczenia woli. Konsument z reguły ma też obowiązek dokonania zwrotu przedmiotu umowy – od zwrotu przedmiotu uzależniony będzie zwrot pieniędzy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-odstapienia-od-umowy-kupna-sprzedazy-wzor
Wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży wzór
18