Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego

17 

Transakcja kupna sprzedaży samochodu może dotyczyć pojazdu uszkodzonego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie auto sprzedać po obniżonej cenie, która będzie rekompensowała nabywcy konieczność dokonania niezbędnych napraw.

Konieczne jest jednak odpowiednie udokumentowanie takiej transakcji, czyli sporządzenie umowy, która dokładnie opisuje wszelkie usterki w obrębie pojazdu. Do przygotowania dokumentu warto wykorzystać kompletny wzór umowy kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego. Wystarczy pobrać go i wydrukować.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego pozwala obu stronom zabezpieczyć swój interes i uchronić się przed nieuzasadnionymi roszczeniami drugiego podmiotu.

To, czym tego typu dokument różni się od innych umów kupna sprzedaży, to dokładny opis wszelkich uszkodzeń przedmiotu transakcji. Warto pamiętać, że sprzedający odpowiada za oferowany przedmiot na podstawie rękojmi.

Zgłoszeniu reklamacyjnemu podlegają zarówno wady fizyczne, jak i wady prawne przedmiotu umowy, jednak tylko te, o których kupujący nie wiedział w momencie zakupu. Jeśli nabywca zgłosi reklamację na wadę opisaną w treści umowy, zgłoszenie można odrzucić. 

Poza dokładnym opisem uszkodzeń w obrębie pojazdu, w umowie kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego należy uwzględnić także dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, cenę sprzedaży wraz ze sposobem i terminem płatności oraz sposób i termin wydania przedmiotu umowy.

Warto pamiętać, że zakup pojazdu zgłasza się obowiązkowo w wydziale komunikacji. Kupujący powinien także rozliczyć się z urzędem skarbowym. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego

Aktualizacja: 2023-08-13

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-samochodu-uszkodzonego
Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego
17