Wzór umowy sprzedaży samochodu

17 

Umowa sprzedaży samochodu – ze względu na charakter takiego przedmiotu umowy – powinna być jak najbardziej szczegółowa. Warto precyzyjnie określić w niej przede wszystkim stan techniczny i prawny pojazdu oraz termin sprzedaży i wydania auta nabywcy.

Do przygotowania umowy, która dobrze zabezpiecza interesy obu stron takiego stosunku prawnego warto wykorzystać nasz profesjonalnie opracowany wzór umowy sprzedaży samochodu. Dokument uwzględnia wszystkie istotne elementy i jest gotowy do wypełnienia od razu po pobraniu.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Sprzedaż samochodu powinna zostać udokumentowana za pomocą odpowiedniej umowy, która pełni rolę dowodową i umożliwia nabywcy pojazdu załatwienie różnych formalności, takich jak rozliczenie się z urzędem skarbowym, zarejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji czy zakup polisy OC u ubezpieczyciela.

Umowa sprzedaży samochodu niewiele różni się od innych umów kupna sprzedaży. Powinna jednak precyzyjnie wskazywać, kiedy doszło do transakcji i wydania pojazdu, a także w jakim stanie technicznym było auto w momencie sprzedaży. Ważne jest również uwzględnienie w umowie oświadczenia sprzedającego, dotyczącego stanu prawnego samochodu. 

W umowie sprzedaży pojazdu powinny pojawić się takie elementy jak, dane stron transakcji, dane przedmiotu sprzedaży, cena sprzedaży wraz z terminem i sposobem płatności oraz oznaczenie sposobu i terminu wydania przedmiotu umowy.

Dokument może zawierać dodatkowe zapisy dotyczące warunków ewentualnego odstąpienia od umowy. Warto pamiętać, że w przypadku zakupu auta używanego strony obowiązują przepisy dotyczące rękojmi, obejmującej okres jednego roku. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy sprzedaży samochodu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy sprzedaży samochodu

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-sprzedazy-samochodu
Wzór umowy sprzedaży samochodu
17