Wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej – WZÓR

17 

Umowa pożyczki prywatnej jest sporządzana zgodnie z zasadą swobody umów. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby przewidywała udzielenie pożyczkobiorcy pożyczki nieoprocentowanej. Z taką pożyczką najczęściej mamy do czynienia między osobami bliskimi lub znajomymi.

Jeśli pożyczka przekracza swoją wartością kwotę 1000 zł, należy uregulować jej warunki na piśmie. Do przygotowania odpowiedniego dokumentu warto wykorzystać natomiast sprawdzony wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej. Dokument zawiera wszystkie wymagane elementy formalne i jest łatwy do wypełnienia. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Pożyczka nieoprocentowana to pożyczka, w ramach której pożyczkobiorca oddaje pożyczkodawcy tylko tyle, ile od niego pożyczył. Z umową pożyczki nieoprocentowanej mamy do czynienia między innymi w przypadku członków rodziny.

Co istotne, nawet jeśli pożyczka jest nieoprocentowana, konieczne okazuje się zgłoszenie jej do urzędu skarbowego, jeśli łączna kwota pożyczek udzielonych przez jedną osobę przekracza (w ciągu pięciu lat łącznie) sumę 9637 zł.

Jeśli stronami pożyczki nieoprocentowanej są osoby bliskie – zaliczane do I grupy podatkowej – pożyczkobiorca może liczyć na zwolnienie z obowiązku podatkowego, o ile dopełni niezbędnych formalności, w tym zgłosi fakt zawarcia umowy do urzędu skarbowego.

Kiedy pożyczka przekracza wartość 1000 zł, warunki jej udzielenia należy uregulować na piśmie. Umowa pożyczki nieoprocentowanej powinna zawierać między innymi dane stron, określenie wysokości pożyczki oraz warunki spłaty, w tym termin płatności jednorazowej lub terminy płatności ratalnych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej – WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej - WZÓR

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-pozyczki-nieoprocentowanej-wzor-pdf-doc
Wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej - WZÓR
17