Wzór umowy pożyczki pieniędzy od rodziców – wzór

17 

Umowa pożyczki prywatnej może zostać zawarta między osobami bliskimi. Korzystnym rozwiązaniem dla pożyczkobiorcy jest w szczególności pożyczka od rodziców – z reguły nieoprocentowana. Zawierając taką umowę, należy pamiętać, że w przypadku, gdy jej wartość przekracza 1000 zł, obowiązkowe jest sporządzenie umowy pożyczki na piśmie.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy pożyczki pieniędzy od rodziców. Druk zawiera wszystkie wymagane elementy formalne. Na jego podstawie pożyczkobiorca może rozliczyć się z urzędem skarbowym.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Pożyczka prywatna może zostać udzielona zarówno osobie obcej, jak i osobie bliskiej. Pożyczki między członkami rodziny są popularnym rozwiązaniem.

Z reguły takie pożyczki nie są oprocentowane, dlatego pożyczkobiorca oddaje pożyczkodawcy dokładnie tyle, ile od niego pożyczył, bez dodatkowych kosztów. Poza tym strony mogą w dowolny sposób regulować warunki spłaty pożyczki, ustalając na przykład elastyczne terminy płatności rat. 

Pożyczka od rodziców powinna zostać udokumentowana, jeśli przekracza kwotę 1000 zł. Co więcej, jeżeli łączna kwota takich pożyczek w ciągu 5 lat przekracza sumę 9637 zł, konieczne będzie zgłoszenie jej do urzędu skarbowego.

Osoby należące do I grupy podatkowej nie muszą regulować podatku PCC od umowy pożyczki, o ile spełnią określone warunki, a jednym z nich jest zgłoszenie faktu zawarcia umowy pożyczkowej.

Umowa pożyczki pieniędzy od rodziców powinna zawierać takie elementy jak dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, informacje na temat oprocentowania, warunki spłaty i warunki odstąpienia/wypowiedzenia umowy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy pożyczki pieniędzy od rodziców – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy pożyczki pieniędzy od rodziców - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

wzor-umowy-pozyczki-pieniedzy-od-rodzicow-wzor-pdf-doc
Wzór umowy pożyczki pieniędzy od rodziców - wzór
17