Wzór umowy kupna sprzedaży jachtu – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży jachtu dokumentuje transakcję opiewającą na dosyć wysoką kwotę, dlatego można – choć nie jest to obowiązkowe – sporządzić ją w formie aktu notarialnego. Dokument powinien dobrze zabezpieczać interesy obu stron, czyli zarówno kupującego, jak i sprzedającego.

Warto więc sporządzić go w oparciu o profesjonalny wzór umowy kupna sprzedaży jachtu, zawierający wszystkie istotne postanowienia. Dokument wystarczy pobrać, uzupełnić i podpisać po wydrukowaniu w dwóch egzemplarzach. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Transakcja kupna sprzedaży jachtu bardzo często dokumentowana jest za pomocą umowy w formie pisemnej, niekiedy w formie aktu notarialnego.

Jak każda umowa kupna sprzedaży, dokument ten powinien zawierać między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy czy ceny sprzedaży. Jego zadaniem jest natomiast zabezpieczenie interesów stron transakcji, w tym zwłaszcza kupującego.

Umowa kupna sprzedaży jachtu powinna uwzględniać termin i formę płatności oraz termin wydania przedmiotu umowy nabywcy. Wskazane jest także dokładne opisanie w niej przedmiotu sprzedaży i złożenie oświadczenia w sprawie jej stanu prawnego.

Sprzedający powinien zadeklarować, że jest jedynym właścicielem jachtu oraz że nie jest on obciążony prawami osób trzecich. Z kolei kupujący w umowie oświadcza, że zapoznał się ze stanem technicznym jachtu i nie zgłasza co do niego żadnych zastrzeżeń.

Umowa w formie pisemnej pełni rolę dowodową. Pozwala także nabywcy zgłaszać ewentualne reklamacje na podstawie przepisów o rękojmi. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży jachtu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży jachtu - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-jachtu-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży jachtu - wzór
17