Umowa kupna sprzedaży samochodu polsko-niemiecka – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży powinna być zrozumiała dla obu stron transakcji. W przeciwnym razie jej zawarcie może prowadzić do sporów i nieporozumień w przyszłości. Jeśli jedna ze stron jest obcokrajowcem, umowę należy sporządzić w dwóch wersjach językowych.

W przypadku zakupu samochodu od obywatela Niemiec będzie to umowa kupna sprzedaży samochodu po polsku i po niemiecku. Dokument można przygotować w oparciu o kompletny wzór umowy kupna sprzedaży samochodu polsko-niemieckiej. Z wypełnieniem druku poradzi sobie również osoba, która nie zna języka niemieckiego.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowę kupna sprzedaży samochodu między Niemcem a Polakiem należy sporządzić w dwóch wersjach językowych, czyli po polsku i po niemiecku. Wynika to z faktu, że każdy zapis takiego dokumentu powinien być zrozumiały dla obu stron transakcji. W przeciwnym razie może dojść do wielu nieporozumień i sporów. 

Każda umowa kupna sprzedaży samochodu musi uwzględniać między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, cenę sprzedaży, termin i sposób płatności, a także termin wydania przedmiotu sprzedaży. W umowie często opisuje się również dokładny stan prawny i techniczny pojazdu – zwłaszcza, jeśli jest to samochód używany. 

Umowa kupna sprzedaży samochodu polsko-niemiecka zawarta na piśmie pełni rolę dowodową. Na jej podstawie kupujący i sprzedający mogą dochodzić swoich praw.

Umowa jest niezbędna również w dalszym procesie ewentualnej sprzedaży czy rejestracji pojazdu. Obowiązek zgłoszenia faktu nabycia pojazdu w wydziale komunikacji spoczywa na kupującym.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży samochodu polsko-niemiecka – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa kupna sprzedaży samochodu polsko-niemiecka - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-polsko-niemiecka-wzor
Umowa kupna sprzedaży samochodu polsko-niemiecka - wzór
17