Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD z zadatkiem

17 

Jak zarezerwować dla siebie wybraną działkę ROD? Najkorzystniej będzie podpisać z jej aktualnym użytkownikiem umowę przedwstępną sprzedaży. Do przygotowania odpowiedniego dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD. Pismo tego typu nie wymaga bowiem zachowania formy aktu notarialnego.

Prezentowany wzór umowy jest drukiem wolnym od błędów czy braków formalnych. Wystarczy pobrać go i wypełnić, a następnie wydrukować i podpisać. Umowa będzie ważna, kiedy trafi na nią podpis sprzedającego i kupującego.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Warto wiedzieć, że osoby użytkujące działki ROD nie są ich właścicielami – posiadają jedynie prawo do korzystania z danych terenów, a prawo to nie podlega dziedziczeniu. Z tego względu wiele osób decyduje się na sprzedaż „praw” do użytkowanej działki.

Osoba, która chce zostać działkowcem, może nabyć taki teren na dwa sposoby: od aktualnego użytkownika (za zgodą zarządu ROD) lub bezpośrednio od zarządu ROD, wyszukując aktualne oferty sprzedaży. 

Zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD pozwala zarezerwować wybrany teren w momencie, kiedy nie można podpisać jeszcze umowy docelowej – umowy kupna sprzedaży.

Umowę przedwstępną zawiera użytkownik działki z przyszłym działkowcem. Na jej podstawie obie strony mogą dochodzić w przyszłości zawarcia umowy przyrzeczonej w terminie jednego roku. Umowa powinna zawierać istotne postanowienia przyszłego kontraktu, choćby takie jak cena sprzedaży.

Należy pamiętać, że zakup praw do użytkowania działki ROD nie wystarczy, aby stać się działkowcem. Nabywca takich praw musi uzyskać zgodę zarządu ROD, czyli zatwierdzenie zawartej wcześniej umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD z zadatkiem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD z zadatkiem

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 134

wzor-umowy-przedwstepnej-sprzedazy-dzialki-rod-z-zadatkiem
Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD z zadatkiem
17