Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD z zadatkiem – wzór

17 

Umowa przedwstępnej sprzedaży działki ROD pozwala zarezerwować możliwość zakupu prawa do użytkowania danej działki od działkowca. Warto pamiętać, że działkowcy nie posiadają prawa własności do działek ROD, zatem umowa kupna sprzedaży nie przenosi takiego prawa i nie wymaga sporządzenia aktu notarialnego.

Do przygotowania przedwstępnej umowy sprzedaży warto wykorzystać gotowy wzór, dzięki któremu możliwe będzie dochodzenie zawarcia umowy przyrzeczonej. Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD z zadatkiem wystarczy pobrać i wydrukować do uzupełnienia. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa przedwstępna zobowiązuje strony do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej. Nie inaczej jest w przypadku umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD.

Należy pamiętać, że działkowcy nie mogą jednak sprzedawać prawa własności działek ROD, ponieważ takimi nie dysponują – mają jedynie prawo do użytkowania działki i właśnie to prawo mogą sprzedać. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że umowę kupna sprzedaży działki ROD musi zatwierdzić zarząd ROD. 

Zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD z zadatkiem skutecznie zabezpiecza interesy obu stron. Taki kontrakt zobowiązuje je do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej, określając cenę sprzedaży, a nawet planowany termin transakcji.

Dodatkowo, wykonanie umowy zabezpieczone jest zadatkiem. Zadatek pozostaje przy sprzedającym, jeśli kupujący zrezygnuje z chęci zawarcia umowy lub wraca do kupującego – w kwocie dwukrotnie wyższej – kiedy to sprzedający wycofa się z umowy.

Warto pamiętać, że w przypadku umowy przedwstępnej strony mają prawo żądać zawarcia umowy przyrzeczonej nawet na drodze sądowej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD z zadatkiem – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD z zadatkiem - wzór

Aktualizacja: 2023-10-26

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

umowa-przedwstepna-sprzedazy-dzialki-rod-z-zadatkiem-wzor
Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD z zadatkiem - wzór
17