Wzór umowy kupna sprzedaży działki ROD

17 

Umowa kupna sprzedaży działki ROD nie prowadzi do przeniesienia prawa własności nieruchomości, ponieważ żaden działkowiec nie dysponuje prawem do działki, a jedynie prawem do korzystania z niej. Umowę kupna sprzedaży można zawrzeć bezpośrednio z zarządem ROD lub z osobą, która aktualnie jest działkowcem.

Do przygotowania takiego kontraktu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży działki ROD. Należy pamiętać, że umowę musi zatwierdzić zarząd – od jego zgody uzależniona jest skuteczność takiej transakcji.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Działki ROD można kupić od zarządu ROD lub od osób, które aktualnie są działkowcami. Działki nie podlegają bowiem dziedziczeniu, dlatego wiele osób przed śmiercią decyduje się na taką transakcję.

Należy pamiętać, że działkowiec nie ma prawa własności do nieruchomości, jaką jest działka ROD. Dysponuje on jedynie prawem do korzystania z takiego terenu.

W przypadku zawarcia umowy kupna sprzedaży działki ROD z jej aktualnym użytkownikiem przyszły działkowiec musi pamiętać o konieczności złożenia wniosku o zatwierdzenie takiej umowy przez zarząd. Jeżeli nie uzyska zgody na transakcję, umowa kupna sprzedaży będzie nieważna. 

W treści umowy kupna sprzedaży działki ROD należy określić między innymi dane stron, dane działki oraz cenę sprzedaży i termin przekazania działki nowemu użytkownikowi. Umowa powinna przyjmować formę pisemną. Forma aktu notarialnego nie jest wymagana, ponieważ zawarcie umowy nie wiąże się z przeniesieniem prawa własności nieruchomości.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży działki ROD”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży działki ROD

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 135

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-dzialki-rod
Wzór umowy kupna sprzedaży działki ROD
17