Umowa użyczenia samochodu po angielsku – WZÓR

17 

Umowa użyczenia samochodu to dokument, który potwierdza prawo do korzystania z pojazdu przez osobą inną niż jego właściciel. W przypadku, kiedy użyczonym autem, biorący chce udać się w podróż za granicę, dokument powinien zostać sporządzony w języku angielskim.

Do przygotowania takiej umowy warto wykorzystać natomiast sprawdzony wzór – wzór umowy użyczenia samochodu po angielsku. Druk został opracowany w oparciu o obowiązujące przepisy. Jest wolny od braków i błędów, a także łatwy do uzupełnienia. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

W ramach umowy użyczenia użyczający zezwala biorącemu na nieodpłatne korzystanie z jego rzeczy przez czas określony lub nieokreślony. Użyczenie może dotyczyć nieruchomości i rzeczy ruchomych, takich jak samochód.

Jeśli stroną umowy użyczenia jest obcokrajowiec lub gdy biorący planuje wykorzystać przedmiot umowy za granicą, dokument powinien zostać sporządzony w języku obcym – najlepiej po angielsku. 

Umowa użyczenia samochodu po angielsku musi zawierać takie same elementy, jak umowa w języku polskim. Należy uwzględnić w niej dane stron, czas trwania umowy, opis przedmiotu umowy, a także prawa i obowiązki stron, w tym zwłaszcza warunki użytkowania przedmiotu umowy. 

W przypadku użyczenia samochodu, warto zawrzeć w umowie opis stanu technicznego pojazdu, a także ograniczenia dotyczące sposobu jego użytkowania (np. zakaz wprowadzania trwałych zmian w obrębie samochodu). Umowa powinna regulować także kwestie kosztów utrzymania pojazdu, czyli zakupu paliwa czy wykonywania drobnych napraw.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia samochodu po angielsku – WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia samochodu po angielsku - WZÓR

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 129

umowa-uzyczenia-samochodu-po-angielsku-wzor
Umowa użyczenia samochodu po angielsku - WZÓR
17