Umowa użyczenia miejsca parkingowego wzór PDF DOC

17 

Użyczenie może dotyczyć nie tylko nieruchomości takich jak dom czy lokal, ale również miejsca parkingowego lub garażu. Umowa użyczenia charakteryzuje się tym, że jest nieodpłatna – biorący nie płaci za możliwość korzystania z miejsca parkingowego. Zawarcie umowy użyczenia warto jednak potwierdzić na piśmie.

Do przygotowania odpowiedniego dokumentu można wykorzystać sprawdzony wzór umowy użyczenia miejsca parkingowego, dostępny w formacie PDF i DOC. Pismo wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować w dwóch egzemplarzach – jeden dla użyczającego i drugi dla biorącego.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Użyczenie polega na tym, że właściciel danej rzeczy pozwala wskazanej osobie używać jej nieodpłatnie przez czas określony lub nieokreślony. Umowa użyczenia może dotyczyć ruchomości i nieruchomości, w tym także wyznaczonego miejsca parkingowego, na przykład pod blokiem.

W ramach takiej umowy biorący może bezpłatnie parkować swój samochód w wyznaczonym miejscu aż do momentu wygaśnięcia umowy terminowej lub wypowiedzenia umowy przez użyczającego. 

Sporządzając umowę użyczenia miejsca parkingowego, należy wskazać w niej dane stron, dane przedmiotu umowy, czas obowiązywania umowy, a także warunki korzystania z przedmiotu umowy i warunki jej ewentualnego wypowiedzenia. 

Warto pamiętać, że użyczający może wypowiedzieć umowę w przypadku, gdy biorący korzysta z rzeczy niezgodnie z umową lub gdy wbrew zakazowi udostępnia rzecz osobie trzeciej. Obowiązkiem biorącego jest natomiast ponoszenie kosztów utrzymania rzeczy i oddanie jej w stanie niepogorszonym po wygaśnięciu umowy użyczenia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia miejsca parkingowego wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia miejsca parkingowego wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 130

umowa-uzyczenia-miejsca-parkingowego-wzor-pdf-doc
Umowa użyczenia miejsca parkingowego wzór PDF DOC
17