Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych wzór PDF DOC

17 

Firma transportowa w niektórych przypadkach może prowadzić swoją działalność, nie posiadając własnego certyfikatu kompetencji zawodowych, lecz korzystając z CKZ innej osoby. Aby było to możliwe, konieczne jest zawarcie z nią tak zwanej umowy użyczenia, która jest w rzeczywistości umową zlecenie z zarządzającym transportem.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych w formacie PDF lub DOC. Druk pozwala upewnić się, że umowa spełnia wszystkie wymogi formalne. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych prowadzi do zatrudnienia osoby posiadającej CKZ w celu prowadzenia działalności związanej z przewozem przez firmę transportową, która nie posiada własnego certyfikatu.

Z rozwiązania tego mogą skorzystać tylko niektórzy przedsiębiorcy, a sam użyczający również powinien spełniać określone warunki, aby takie użyczenie było zgodne z prawem. 

Z możliwości użyczenia CKZ skorzysta jedynie mikroprzedsiębiorca, czyli przedsiębiorca zatrudniający mniej niż 10 pracowników i osiągający roczny obrót netto poniżej 2 mln euro. Jeśli zaś chodzi o warunki, jakie musi spełnić użyczający, to wśród nich wylicza się między innymi konieczność utrzymywania rzeczywistego związku z danym przedsiębiorstwem.

Warto pamiętać, że umowa użyczenia CKZ nie może być umową o pracę – może być wyłącznie umową zlecenia.

W treści takiego dokumentu należy określić, jakie obowiązki ma zarządzający transportem w firmie, a wśród nich wymienia się między innymi dokonywanie konserwacji pojazdów, przydzielanie ładunków poszczególnym kierowcom czy nadzorowanie procedur bezpieczeństwa i dokumentów przewozowych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 143

umowa-uzyczenia-certyfikatu-kompetencji-zawodowych-wzor-pdf-doc
Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych wzór PDF DOC
17