Umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie wzór PDF DOC

17 

Umowę o zarządzanie transportem można zawrzeć z osobą, która prowadzi działalność gospodarczą i dysponuje certyfikatem kompetencji zawodowych. Dzięki takiej współpracy firma transportowa może prowadzić działalność, mimo że sama nie posiada własnego certyfikatu.

Umowę z zarządzającym warto sporządzić w oparciu o sprawdzony wzór umowy, która nie nosi znamion umowy o pracę. Prezentowany wzór umowy o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie można pobrać w formacie PDF lub DOC – wystarczy wypełnić go i wydrukować.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o zarządzanie transportem, umowa użyczenia licencji transportowej, umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych – wszystkie te określenia dotyczą tego samego stosunku prawnego, czyli nawiązania współpracy z osobą, która posiada certyfikat kompetencji zawodowych i prowadzi własną działalność gospodarczą. Jeśli taka osoba w sposób realny zajmuje się sprawami firmy, to ta może legalnie prowadzić działalność transportową pomimo braku własnego CKZ. 

Nie każdy skorzysta jednak z możliwości zawarcia umowy o zarządzanie transportem. Jest to opcja dostępna dla mikroprzedsiębiorców, tj. tych firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników i osiągają roczne obroty netto do 2 mln euro. Ograniczenia dotyczą także zarządzających, którzy mogą podpisać umowę z określoną liczbą firm, dysponujących określoną flotą pojazdów. 

Co ważne, umowa o zarządzanie transportem musi być umową cywilnoprawną, a nie umową o pracę. Nie należy więc ograniczać w niej swobody zarządzającego – umowa o pracę charakteryzuje się świadczeniem pracy na rzecz pracodawcy i pod jego nadzorem. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie wzór PDF DOC

Aktualizacja: 2023-05-28

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 134

umowa-o-zarzadzanie-transportem-w-przedsiebiorstwie-wzor-pdf-doc
Umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie wzór PDF DOC
17