Wzór umowy o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie

(1 opinia klienta)

17 

Umowa o zarządzanie transportem wiąże się z użyczeniem certyfikatu kompetencji zawodowych. Z rozwiązania tego typu może skorzystać – pod pewnymi warunkami – mikroprzedsiębiorca, który sam nie posiada własnej licencji transportowej.

Aby zatrudnić zarządzającego transportem, trzeba zawrzeć z nim umowę zlecenie. Do jej sporządzenia najlepiej wykorzystać wzór umowy o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie. Gotowy do wypełnienia druk jest zgodny z przepisami – nie nosi znamion umowy o pracę.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)
Informacje o dokumencie

Umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie to umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych. Jeśli firma nie posiada własnego certyfikatu, może korzystać z licencji transportowej innej osoby, zatrudniając ją w roli zarządzającego transportem.

Zarządzający musi jednak w sposób ciągły i bezpośredni prowadzić sprawy firmy. Dotyczy to między innymi takich obowiązków jak kontrolowanie stanu technicznego pojazdów czy nadzorowanie dokumentów przewozowych.

Umowa dla zarządzającego transportem nie może być umową o prace. Zarządzającego można zatrudnić wyłącznie na podstawie umowy zlecenia.

Co więcej, możliwość ta przysługuje jedynie mikroprzedsiębiorcom – firmom, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników i nie osiągają rocznych obrotów netto wyższych niż 2 mln euro.

Pewne ograniczenia dotyczą także zarządzającego, który może zawrzeć umowę o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie z maksymalnie 4 firmami o łącznej flocie pojazdów nieprzekraczającej 50 sztuk, co ma zapobiegać nadużyciom. 

1 opinia dla Wzór umowy o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie

  1. Łukasz Więcek

    umowa z możliwością edycji na czym bardzo mi zależało

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 168

umowa-o-zarzadzanie-transportem-w-przedsiebiorstwie-wzor
Wzór umowy o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie
17