Zarządzający transportem – UMOWA – wzór

17 

Umowa dla zarządzającego transportem jest tożsama z umową użyczenia licencji transportowej czy certyfikatu kompetencji zawodowych. Zawrzeć ją może jedynie mikroprzedsiębiorca z osobą, która posiada CKZ i spełnia inne warunki określone w przepisach.

Do przygotowania umowy warto wykorzystać gotowy wzór umowy dla zarządzającego transportem, który bazuje na umowie zlecenia. Z zarządzającym należy zawrzeć bowiem umowę cywilnoprawną, a nie umowę o pracę. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zarządzającym transportem w firmie może być osoba posiadająca certyfikat kompetencji zawodowych (tzw. CKZ). Zarządzającego zatrudnia się na podstawie umowy cywilnoprawnej, która zobowiązuje przyjmującego zlecenie do osobistego prowadzenia spraw danej firmy.

Obowiązkami zarządzającego transportem są między innymi takie czynności, jak kontrolowanie stanu technicznego pojazdów czy nadzorowanie dokumentów przewozowych. 

Umowę o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie w celu legalnego prowadzenia działalności może podpisać tylko mikroprzedsiębiorca, czyli firma zatrudniająca mniej niż 10 pracowników oraz osiągająca roczne obroty netto nieprzekraczającej kwoty 2 mln euro.

Natomiast zarządzający transportem może zawrzeć taką umowę z maksymalnie 4 różnymi firmami, których łączna flota pojazdów nie przekracza 50 sztuk. 

Zarządzającego transportem nie można zatrudnić na podstawie umowy o pracę. Umowa o zarządzanie transportem zawarta z taką osobą nie powinna nosić zatem takich znamion umowy o pracę, jak świadczenie pracy pod nadzorem pracodawcy w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zarządzający transportem – UMOWA – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Zarządzający transportem - UMOWA - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 145

zarzadzajacy-transportem-umowa-wzor
Zarządzający transportem - UMOWA - wzór
17