Wzór umowy zlecenie dla księgowej

17 

Umowa dla księgowej, czyli umowa o świadczenie usług księgowych opiera się na umowie zlecenie, która zobowiązuje przyjmującego zlecenie do działania z należytą starannością oraz w oparciu o wzajemne zaufanie. Księgowa może zawrzeć taką umowę z wieloma firmami, ponieważ nie ma obowiązku świadczenia pracy w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę.

Do przygotowania umowy zlecenia dla księgowej warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy zlecenie dla księgowej, który uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne, ale nie nosi znamion umowy o pracę.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Księgowa w firmie może zostać zatrudniona zarówno na podstawie umowy o pracę, jak i na podstawie umowy zlecenia. Jeśli księgowa świadczy usługi księgowe na rzecz różnych firm, zawiera z nimi umowy zlecenia, ponieważ umowa o pracę zobowiązuje pracownika do świadczenia pracy w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, na rzecz pracodawcy i pod jego nadzorem. 

Do umowy zlecenia dla księgowej stosuje się przepisy kodeksu cywilnego, a nie kodeksu pracy.

Księgowa nie korzysta zatem z takich przywilejów, jak urlop wypoczynkowy, jednak jest objęta obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym. W umowie zlecenia dla księgowej należy określić precyzyjnie sposób naliczania jej wynagrodzenia oraz zakres obowiązków. 

Z reguły, obowiązkami księgowej w ramach umowy zlecenie są: sporządzanie deklaracji podatkowych, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, prowadzenie dokumentacji księgowej, sporządzanie zeznań podatkowych. Umowa może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy zlecenie dla księgowej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy zlecenie dla księgowej

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

wzor-umowy-zlecenie-dla-ksiegowej
Wzór umowy zlecenie dla księgowej
17