Wzór umowy stałego zlecenia i zarządu majątkiem

17 

Umowa stałego zlecenia i zarządu majątkiem pozwala ustanowić pełnomocnika procesowego. Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego, pełnomocnikiem może być osoba pozostająca ze stroną w stałym stosunku zlecenia, o ile przedmiot sprawy wchodzi w zakres zlecenia.

Do przygotowania umowy warto wykorzystać zatem sprawdzony, profesjonalnie opracowany wzór umowy stałego zlecenia i zarządu majątkiem, który jest zgodny z obowiązującymi przepisami K.P.C. Wystarczy pobrać go, uzupełnić i wydrukować. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa zlecenia stałego to umowa zlecenie uregulowana w kodeksie cywilnym i zaliczona do kategorii umów o świadczenie usług. Od innych umów różni się tym, że polega na dokonaniu określonej czynności prawnej na rzecz dającego zlecenie. W przypadku umowy stałego zlecenia i zarządu majątkiem będzie to właśnie zarząd majątkiem zleceniodawcy. 

Umowa stałego zlecenia może być podstawą pełnomocnictwa, jeśli trwający stosunek zlecenia ma charakter stały. Konieczne jest zatem wykazanie długotrwałej współpracy między zleceniodawcą a zleceniobiorcą, polegającej na powtarzalnym, wielokrotnym podejmowaniu określonych czynności przez przyjmującego zlecenie na rzecz dającego zlecenie. 

Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego, pełnomocnikiem procesowym może być niemal każda osoba, między innymi osoba pozostająca ze stroną w stałym stosunku zlecenia, pod warunkiem że przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego zlecenia.

Nie wystarczy zatem samo nazwanie umowy „stałą”, aby pozwalała ona na ustanowienie pełnomocnictwa.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy stałego zlecenia i zarządu majątkiem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy stałego zlecenia i zarządu majątkiem

Aktualizacja: 2023-08-19

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-stalego-zlecenia-i-zarzadu-majatkiem
Wzór umowy stałego zlecenia i zarządu majątkiem
17