Wzór umowy zlecenia

17 

Umowa zlecenia to umowa cywilnoprawna. W ramach takiej umowy zleceniobiorca zobowiązuje się do wykonania określonej czynności na rzecz zleceniodawcy. Do umowy zlecenia nie stosuje się przepisów kodeksu pracy. Mimo to, nadal jest to jedna z częściej zawieranych umów z pracownikami.

Do przygotowania umowy zlecenia można wykorzystać sprawdzony wzór umowy zlecenia, który wystarczy pobrać i uzupełnić. Na dokumencie zawsze podpisuje się zleceniodawca i zleceniobiorca.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa zlecenia prowadzi do zobowiązania się przez przyjmującego zlecenie do wykonania określonej czynności prawnej dla zleceniodawcy. W przypadku umowy zlecenia najważniejszy jest fakt wykonywania pracy, niekoniecznie jej rezultat, jak ma to miejsce w przypadku umowy o dzieło. Umowa zlecenie musi zostać zawarta na piśmie i musi być podpisana przez obie strony. 

To, co wyróżnia umowę zlecenie, to przede wszystkim swoboda zawierania takich umów. W przypadku umowy o pracę, pracownik może mieć zawartą tylko jedną umowę w danym czasie.

Natomiast do umowy zlecenie nie stosuje się przepisów kodeksu pracy. Przepisy kodeksu cywilnego określają jednak między innymi minimalną stawkę godzinową obowiązującą przy umowie zlecenia w danym roku. 

Warto pamiętać, że umowa zlecenie zobowiązuje przedsiębiorcę do naliczania i odprowadzania za zleceniobiorcę składek na ubezpieczenia społeczne do ZUS.

Z obowiązku tego zwolniony jest zleceniodawca w przypadku, kiedy zleceniobiorca posiada inne tytuły do ubezpieczenia w kwocie równej lub wyższej niż minimalna krajowa. Wyjątkiem od tej zasady są zleceniobiorcy-studenci, którzy nie ukończyli 26. roku życia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy zlecenia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy zlecenia

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-zlecenia-pdf-doc-przyklad
Wzór umowy zlecenia
17