Wzór umowy poręczenia – wzór

17 

Umowa poręczenia jest umową cywilnoprawną, uregulowaną przez przepisy kodeksu cywilnego. Zgodnie z definicją, w ramach umowy poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać określone zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik takiego zobowiązania nie wykonał.

Do przygotowania umowy poręczenia, która skutecznie zabezpiecza interesy stron warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy poręczenia. Dokument wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Poręczenie jest ściśle związane z określonym stosunkiem zobowiązaniowym. Na rozmiar i samo występowanie poręczenia ma zatem wpływ istnienie i kwota długu. W ramach umowy poręczenia poręczyciel odpowiada wobec wierzyciela jako dłużnik solidarny, czyli równorzędny. W umowie można jednak tę odpowiedzialność zmienić lub zawęzić. 

Aby zawrzeć umowę poręczenia, należy złożyć zgodne oświadczenia stron. W przypadku poręczyciela powinno być to oświadczenie w formie pisemnej, a w przypadku wierzyciela w formie dorozumianej. 

W umowie poręczenia należy określić dane stron poręczenia, przedmiot umowy (wskazanie dłużnika i długu), a także zakres odpowiedzialności (pełna, ograniczona co do kwoty lub procentowo).

Warto pamiętać, że odpowiedzialność wynikająca z poręczenia może być ograniczona w czasie lub uwarunkowana. Wskazane jest także zawarcie w umowie poręczenia klauzuli, która dopuszcza egzekucję z majątku poręczyciela dopiero po tym, jak egzekucja z majątku dłużnika okaże się bezskuteczna. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy poręczenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy poręczenia – wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-poreczenia-wzor-pdf-doc
Wzór umowy poręczenia – wzór
17