Wzór umowy o przejęcie długu

17 

Umowa o przejęcie długu sprawia, że dłużnik zostaje zwolniony ze swojego zobowiązania. Przejęcie długu może nastąpić na podstawie umowy między wierzycielem a osobą trzecią za zgodą dłużnika oraz na podstawie umowy między dłużnikiem a osobą trzecią za zgodą wierzyciela.

Do przygotowania takiego kontraktu warto przygotować profesjonalnie opracowany wzór umowy o przejęcie długu, który uwzględnia wszystkie niezbędne elementy formalne (na podstawie art. 519 i 520 Kodeksu cywilnego). Wystarczy pobrać go, uzupełnić i podpisać. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o przejęcie długu pozwala przenieść zobowiązanie z dłużnika na osobę trzecią. Zawarcie takiej umowy wymaga uzyskania zgody – albo dłużnika, albo wierzyciela, w zależności od tego, kto zawiera umowę z osobą trzecią.

W umowie należy określić, kto jest podmiotem umowy oraz co jest przedmiotem umowy. Dokument powinien wskazywać, na jakiej podstawie powstało zadłużenie, na przykład umowa pożyczki (kopię umowy dołącza się jako załącznik do umowy o przejęcie długu).

W umowie o przejęcie długu należy określić także, ile czasu ma dłużnik lub wierzyciel na wyrażenie zgody na przejęcie długu. Najważniejszym elementem pisma jest natomiast oświadczenie osoby trzeciej o przyjęciu zobowiązania.

Umowa może być kształtowana w sposób dowolny, w zależności od potrzeb stron. Warto ująć w niej na przykład warunki rozwiązywania ewentualnych sporów.

Należy pamiętać, że zawarcie takiej umowy nie wpływa na zobowiązanie. Przejemca długu odpowiada przed wierzycielem w takim samym zakresie jak dotychczasowy dłużnik. Przejęcie długu nie prowadzi też do jego umorzenia. Niemożliwe jest natomiast przejęcie długu, jeśli osoba trzecia, która występuje w roli przejemcy, jest niewypłacalna. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o przejęcie długu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o przejęcie długu

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-o-przejecie-dlugu
Wzór umowy o przejęcie długu
17