Wzór umowy spłaty długu

17 

Umowa spłaty długu zawiera oświadczenie dłużnika, dotyczące uznania długu i zobowiązania się do jego spłaty. Zawarcie takiej umowy z wierzycielem pozwala uniknąć ewentualnego postępowania sądowego czy egzekucji komorniczej, o ile dłużnik stosuje się do postanowień umowy.

Do sporządzenia takiego dokumentu warto wykorzystać uniwersalny wzór umowy spłaty długu, który podpowiada, jakie elementy należy uwzględnić w umowie, aby zabezpieczyć interesy obu stron. Pismo wystarczy pobrać i uzupełnić przed wydrukowaniem.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Dłużnik i wierzyciel mogą zawrzeć porozumienie w sprawie długu na każdym etapie dochodzenia jego spłaty. Jeśli dłużnik chce uniknąć postępowania sądowego i egzekucji komorniczej, powinien zaproponować wierzycielowi zawarcie umowy spłaty długu. Dokument służy ustaleniu warunków spłaty na zasadach, które odpowiadają obu stronom – zarówno dłużnikowi, jak i wierzycielowi. 

W umowie spłaty długu dłużnik zobowiązuje się spłacić zadłużenie zgodnie z ustalonym harmonogramem spłaty. Umowa może uwzględniać spłatę ratalną lub jednorazową.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby przewidywała ona obniżenie kwoty długu, umorzenie odsetek czy dodatkowe warunki umorzenia, na przykład umorzenie pozostałej części długu po terminowym uiszczeniu określonej liczby rat.

Zawarcie umowy spłaty długu jest korzystne dla dłużnika, ponieważ pozwala mu uniknąć postępowania sądowego. Wiąże się jednak z uznaniem długu, a to sprawia, że przerwany zostaje bieg przedawnienia roszczenia, o czym warto pamiętać przed podpisaniem umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy spłaty długu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy spłaty długu

Aktualizacja: 2023-07-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 134

wzor-umowy-splaty-dlugu
Wzór umowy spłaty długu
17