Umowa ugody w przedmiocie wydłużenia terminu spłaty wierzytelności

17 

Dłużnik i wierzyciel mogą zawrzeć ugodę w sprawie wierzytelności na każdym etapie dochodzenia zapłaty. Nic nie stoi na przeszkodzie zawarcia ugody, która będzie przewidywała przedłużenie terminu spłaty wierzytelności. Jednocześnie, umowa tego typu może zakładać umorzenie części długu, na przykład o wysokość odsetek.

Umowę ugody warto sporządzić w oparciu o sprawdzony wzór. Wzór umowy ugody w przedmiocie wydłużenia terminu spłaty wierzytelności zabezpiecza zarówno interesy dłużnika, jak i wierzyciela.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Dłużnik i wierzyciel mają prawo zawrzeć porozumienie na każdym etapie dochodzenia zapłaty, czyli również w trakcie postępowania sądowego lub egzekucji komorniczej. W ramach ugody muszą zgodzić się jednak na wzajemne ustępstwa.

Zawarcie ugody z dłużnikiem jest korzystne dla wierzyciela, ponieważ stanowi dowód na uznanie długu. Natomiast dla dłużnika jest to rozwiązanie korzystne ze względu na fakt, że ułatwia mu spłatę zobowiązania. 

W ramach ugody dłużnik i wierzyciel mogą rozłożyć spłatę długu na raty, umorzyć część długu, umorzyć odsetki naliczone od kwoty zobowiązania, a także przesunąć termin zapłaty. Umowa ugody w przedmiocie wydłużenia terminu spłaty wierzytelności to dobre rozwiązanie między innymi w przypadku przejściowych problemów finansowych dłużnika.

W treści umowy ugody należy uwzględnić między innymi wysokość zadłużenia, planowany termin spłaty oraz postanowienia, które zabezpieczają spłatę długu. Jeśli w ramach ugody strony zdecydują się również umorzyć część zobowiązania, powinny uwzględnić takie ustalenia w treści dokumentu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa ugody w przedmiocie wydłużenia terminu spłaty wierzytelności”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa ugody w przedmiocie wydłużenia terminu spłaty wierzytelności

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-ugody-w-przedmiocie-wydluzenia-terminu-splaty-wierzytelnosci
Umowa ugody w przedmiocie wydłużenia terminu spłaty wierzytelności
17