Wzór umowy kupna sprzedaży komputera – wzór

17 

Sprzedaż komputera może zostać udokumentowana nie tylko fakturą, ale również umową – gdy stronami transakcji są osoby fizyczne. Do przygotowania dokumentu, który zabezpieczy interesy kupującego i sprzedającego warto wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży komputera.

Pismo zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne, dlatego wystarczy wypełnić je i wydrukować w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Druk pełni istotną rolę dowodową i pomaga stronom dochodzić ich praw, w tym również korzystać z ochrony, jaką gwarantują przepisy dotyczące rękojmi. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Transakcję kupna sprzedaży między osobami fizycznymi warto udokumentować na piśmie dla celów dowodowych. W przypadku umowy kupna sprzedaży komputera będzie to szczególnie istotne z uwagi na stosunkowo wysoką cenę nabycia takiego przedmiotu, nawet używanego. 

Umowa kupna sprzedaży komputera powinna zawierać między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, określenie ceny sprzedaży wraz z terminem i sposobem płatności oraz wskazanie sposobu i terminu wydania komputera kupującemu.

W dokumencie warto także precyzyjnie opisać stan techniczny i prawny przedmiotu sprzedaży, ponieważ sprzedający odpowiada przed kupującym za jego wady przez okres 2 lat w przypadku rzeczy nowych lub 1 roku w przypadku rzeczy używanych. 

Sprzedaż komputera może wiązać się również z udzieleniem kupującemu dobrowolnej gwarancji lub tak zwanej gwarancji rozruchowej, w trakcie której nabywca ma sprawdzić, czy przedmiot umowy jest sprawny (czy działa). Umowa nie może wyłączać jednak obowiązującej na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego rękojmi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży komputera – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży komputera - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-komputera-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży komputera - wzór
17