Wzór umowy o opiekę nad osobą starszą

17 

Opieka nad osobą starszą może być świadczona na podstawie umowy o pracę, umowy o świadczenie usług lub umowy zlecenia. Najczęściej umowa o opiekę jest jednak umową cywilnoprawną – umową zlecenia, która określa prawa i obowiązki stron.

Do jej przygotowania warto wykorzystać sprawdzony, profesjonalnie opracowany wzór. Druk uwzględnia wszystkie istotne postanowienia i warunki współpracy, w tym zwłaszcza listę obowiązków opiekuna, a także określenie wysokości wynagrodzenia i sposobu jego wypłaty. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Opieka nad osobą starszą często jest pracą dodatkową. Niezależnie od tego, czy takie zajęcie jest dodatkową formą zarobku czy głównym źródłem utrzymania, z seniorem warto zawrzeć umowę, w której określone zostaną warunki współpracy między stronami.

Z opiekunem osoby starszej można zawrzeć umowę o pracę, umowę o świadczenie usług lub umowę zlecenia, przy czym ostatnie rozwiązanie jest najpopularniejsze, kiedy stronami umowy są osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej.

Umowa o opiekę nad osobą starszą powinna w bardzo dokładny sposób opisywać obowiązki opiekuna. Wśród nich wylicza się między innymi dotrzymywanie seniorowi towarzystwa, podawanie leków, dbanie o higienę czy wykonywanie podstawowych obowiązków domowych.

W umowie należy określić także czas pracy opiekuna i należne mu wynagrodzenie. Korzystnie jest również zobowiązać zleceniodawcę do regularnego przekazywania opiekunowi ważnych informacji na temat stanu zdrowia seniora, na przykład na temat zmiany podawanych mu leków.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o opiekę nad osobą starszą”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o opiekę nad osobą starszą

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-o-opieke-nad-osoba-starsza
Wzór umowy o opiekę nad osobą starszą
17