Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór

17 

Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny jest możliwe w przypadku, kiedy umowa kupna sprzedaży została zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość. Na odstąpienie od umowy kupujący ma 14 dni.

Aby zrezygnować z zakupu i zwrócić pojazd, musi złożyć odpowiednie oświadczenie. Najłatwiej jest przygotować je w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór odstąpienia od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny. Dokument zawiera wszystkie wymagane elementy formalne.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór odstąpienia od umowy. Aby uzyskać do niego dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa kupna sprzedaży samochodu prowadzi do przeniesienia praw własności ze sprzedającego na kupującego. W umowie strony uwzględniają różne oświadczenia, w tym oświadczenie o stanie prawnym i technicznym pojazdu.

Zasadniczo, od umowy zakupu samochodu można odstąpić w przypadku ujawnienia się jego wad prawnych lub ukrytych wad fizycznych. Odstąpienie od umowy odbywa się na podstawie przepisów dotyczących rękojmi.

Jeśli sprzedający nie jest w stanie usunąć wady przedmiotu umowy, kupującemu przysługuje prawo do odstąpienia od niej i zwrotu poniesionych kosztów.

Jeśli zaś chodzi o odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny, to rozwiązanie jest dopuszczalne tylko wtedy, kiedy umowa została zawarta na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa.

Konsument ma tylko 14 dni, licząc od dnia nabycia pojazdu, na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. W takiej sytuacji musi także zwrócić samochód sprzedającemu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu-bez-podania-przyczyny-wzor
Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór
17