Wzór umowy kupna sprzedaży mebli – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży mebli prowadzi do przeniesienia prawa własności elementów wyposażenia ze sprzedającego na nabywcę. Dokument może dotyczyć mebli nowych lub używanych. W pierwszym przypadku sprzedawcę obowiązuje 2-letnia, a w drugim roczna rękojmia.

Do przygotowania umowy, która zabezpiecza interesy stron, warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży mebli. Pismo wystarczy pobrać, uzupełnić i podpisać. Druk uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Transakcja nabycia mebli od osoby fizycznej powinna zostać udokumentowana umową w formie pisemnej. Taka umowa kupna sprzedaży mebli używanych pełni rolę dowodową, zabezpiecza interesy stron i pozwala im łatwiej dochodzić swoich praw.

W umowie należy uwzględnić między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy oraz cenę sprzedaży wraz z formą i terminem płatności. 

Ważnym elementem umowy kupna sprzedaży mebli w przypadku przedmiotów używanych będzie opis ich stanu technicznego, czyli wyliczenie ewentualnych usterek.

Sprzedający odpowiada zarówno za wady fizyczne, jak i za wady prawne sprzedanego przedmiotu, dlatego w umowie uwzględnia się także oświadczenie o stanie prawnym mebli.

Warto pamiętać, że nawet osoba fizyczna, która sprzedaje rzecz ruchomą innej osobie fizycznej, musi przestrzegać przepisów dotyczących rękojmi. W odniesieniu do rzeczy używanych rękojmia obowiązuje przez okres jednego roku, a w odniesieniu do rzeczy nowych – przez okres dwóch lat.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży mebli – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży mebli - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-mebli-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży mebli - wzór
17