Wzór umowy kupna sprzedaży telewizora

17 

Zakup telewizora w sklepie udokumentowany jest fakturą lub paragonem, natomiast zakup telewizora od osoby fizycznej warto udokumentować za pomocą umowy, sporządzonej w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego.

Do jej przygotowania można wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży telewizora, który uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne takiego dokumentu i skutecznie chroni interesy obu stron. Pismo wystarczy wypełnić, wydrukować w dwóch egzemplarzach i podpisać.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Transakcja kupna sprzedaży telewizora od osoby fizycznej jest zgodna z przepisami kodeksu cywilnego. Podmioty dokonujące takiej transakcji powinny jednak dążyć do zabezpieczenia swoich interesów, sporządzając umowę kupna sprzedaży w formie pisemnej.

Taki dokument zawiera najważniejsze informacje na temat ustalonych warunków transakcji, czyli dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, cenę sprzedaży wraz z terminem i sposobem płatności, a także termin i sposób wydania rzeczy kupującemu.

Warto pamiętać, że nawet sprzedający, który jest osobą fizyczną (nie prawną) odpowiada za sprzedawany przedmiot na podstawie przepisów o rękojmi. Jeśli przedmiot sprzedaży jest używany, rękojmia obejmuje okres jednego roku. Na jej podstawie kupujący może żądać między innymi usunięcia wady zakupionej rzeczy.

Z tego względu bardzo ważne jest, aby w umowie kupna sprzedaży telewizora używanego dokładnie opisać jego stan techniczny i prawny. Reklamacja może bowiem zostać odrzucona, jeśli kupujący wiedział o wadzie rzeczy w momencie zakupu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży telewizora”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży telewizora

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-telewizora
Wzór umowy kupna sprzedaży telewizora
17