Wzór pełnomocnictwa do zawarcia umowy

17 

Pełnomocnictwo, inaczej upoważnienie do zawarcia umowy, to proste oświadczenie woli, w którym mocodawca upoważnia wskazaną osobę do zawarcia określonej umowy w jego imieniu. Pełnomocnictwo do zawarcia umowy jest pełnomocnictwem szczególnym – nie ogólnym ani rodzajowym.

Należy zatem precyzyjnie określić w nim, jaką czynność za mocodawcę ma wykonać pełnomocnik. Do przygotowania takiego pełnomocnictwa warto wykorzystać sprawdzony wzór pełnomocnictwa do zawarcia umowy. Wystarczy pobrać go i wydrukować. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Pełnomocnictwo do zawarcia umowy jest pełnomocnictwem szczególnym, uprawniającym wskazaną osobę do wykonania konkretnej czynności w imieniu mocodawcy.

Pełnomocnictwo tego typu musi zostać udzielone w takiej formie, jakiej prawo wymaga dla dokonania danej czynności, przykładowo: pełnomocnictwo do zawarcia umowy kupna nieruchomości musi przyjmować formę aktu notarialnego. 

W pozostałych przypadkach wystarczającą formą udzielenia pełnomocnictwa będzie forma ustna lub pisemna, zachowana dla celów dowodowych. Pełnomocnictwo powinno zawierać takie elementy formalne jak dane mocodawcy, dane pełnomocnika, określenie umowy, którą osoba upoważniona ma zawrzeć, a także data i miejsce sporządzenia dokumentu oraz podpis.

W pełnomocnictwie należy wskazać dokładne dane osobowe stron, a umowę, do zawarcia której upoważnia dokument opisać poprzez podanie stron umowy i przedmiotu umowy.

Pełnomocnik na podstawie upoważnienia może ustanowić kolejnych pełnomocników dla mocodawcy, o ile ten wyraża na to zgodę. Odpowiednie umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór pełnomocnictwa do zawarcia umowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór pełnomocnictwa do zawarcia umowy

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-pelnomocnictwa-do-zawarcia-umowy
Wzór pełnomocnictwa do zawarcia umowy
17