Wzór umowy kupna sprzedaży gruntu – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży gruntu wiąże się z przeniesieniem prawa własności nieruchomości ze sprzedającego na nabywcę. Tego rodzaju transakcję należy udokumentować za pomocą aktu notarialnego. Notariusz może jednak sporządzić akt notarialny w oparciu o umowę w zwykłej formie pisemnej.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać kompletny, gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży gruntu. Pismo wystarczy pobrać i wydrukować, bądź wypełnić przed wydrukowaniem. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Transakcja kupna sprzedaży gruntu wiąże się z koniecznością sporządzenia aktu notarialnego i złożenia wniosku o wpis do księgi wieczystej nieruchomości.

Przed udaniem się do notariusza strony mogą jednak sporządzić umowę kupna sprzedaży w zwykłej formie pisemnej, aby zgromadzić w niej wszystkie niezbędne informacje na temat kupującego, sprzedającego i przedmiotu umowy. 

W umowie kupna sprzedaży gruntu bardzo dokładnie opisuje się zarówno stan prawny, jak i stan techniczny nieruchomości. Należy uwzględnić w niej adres, powierzchnię czy rodzaj gruntu oraz informacje na temat ewentualnych obciążeń nieruchomości i praw osób trzecich.

Potwierdzeniem tych informacji są zaś załączniki, które uzupełniają umowę. Są to takie dokumenty jak wypis z rejestru gruntów czy wypis z księgi wieczystej nieruchomości.

Po sfinalizowaniu transakcji kupna sprzedaży gruntu nabywca musi dopełnić kilku formalności. Z reguły większością z nich zajmuje się w jego imieniu notariusz, który sporządza akt notarialny, natomiast kupujący ponosi związane z tym koszty – koszty notarialne, koszt opłaty sądowej od wniosku o wpis do księgi wieczystej czy podatek dochodowy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży gruntu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży gruntu - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-gruntu-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży gruntu - wzór
17