Wzór umowy o pracę na czas nieokreślony pracownik niepedagogiczny

17 

W szkołach zatrudniani są nie tylko nauczyciele, ale również tak zwani pracownicy niepedagogiczni, czyli między innymi księgowy, kucharz, sprzątaczka, konserwator czy woźny. Takie osoby nie są zatrudniane na podstawie przepisów karty nauczyciela, lecz odpowiednio na podstawie przepisów kodeksu cywilnego lub kodeksu pracy.

Najkorzystniejsza dla takiego pracownika jest umowa o pracę. Sporządzić ją można natomiast na podstawie gotowego do wypełnienia dokumentu, jakim jest wzór umowy o pracę na czas nieokreślony dla pracownika niepedagogicznego. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Każdy pracownik inny niż nauczyciel może zostać zatrudniony w szkole na podstawie umowy zlecenie lub umowy o pracę. Księgowy, pomoc kuchenna, sprzątaczka, konserwator czy woźny najczęściej zatrudniani są w szkole na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Do takiego stosunku pracy stosuje się przepisy kodeksu pracy, ale nie przepisy karty nauczyciela, ponieważ pracownik niebędący nauczycielem to tak zwany pracownik niepedagogiczny.

Umowa o pracę na czas nieokreślony dla pracownika niepedagogicznego powinna zostać zawarta na piśmie pod rygorem nieważności. Taka umowa zobowiązuje pracownika do świadczenia pracy na rzecz pracodawcy, pod jego nadzorem, w określonym miejscu i czasie.

Pismo wskazuje także wymiar czasu pracy, wynagrodzenie dla pracownika, nazwę zajmowanego stanowiska oraz listę obowiązków. 

W przypadku wypowiedzenia, strony obowiązuje okres wypowiedzenia uzależniony od stażu pracy. Wyjątkiem od tej zasady jest rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, w ramach którego pracodawca i pracownik samodzielnie ustalają termin zakończenia współpracy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o pracę na czas nieokreślony pracownik niepedagogiczny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o pracę na czas nieokreślony pracownik niepedagogiczny

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

wzor-umowy-o-prace-na-czas-nieokreslony-pracownik-niepedagogiczny
Wzór umowy o pracę na czas nieokreślony pracownik niepedagogiczny
17