Wzór umowy o pracę nauczyciela na czas nieokreślony

17 

Zgodnie z przepisami karty nauczyciela, stosunek pracy z nauczycielem, który nie posiada stopnia awansu zawodowego, ale posiada wymagane kwalifikacje i co najmniej 2 lata doświadczenia w pracy w szkole, a także minimum dobrą ocenę pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Do takiej umowy stosuje się przepisy kodeksu pracy oraz przepisy karty nauczyciela.

Umowę należy zawrzeć na piśmie pod rygorem nieważności. Do przygotowania dokumentu warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy o pracę nauczyciela na czas nieokreślony. Pismo uwzględnia już wszystkie niezbędne elementy formalne, dlatego wystarczy pobrać je i wypełnić, a następnie wydrukować w dwóch egzemplarzach.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Nauczyciel może zostać zatrudniony w szkole na podstawie umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z nauczycielem, który rozpoczyna pracę w szkole i nie posiada stopnia awansu zawodowego, ale ma wymagane kwalifikacje. Taka umowa jest zawierana na okres 2 lat szkolnych.

Natomiast umowę o pracę na czas nieokreślony zawiera się z pedagogiem, który nie posiada stopnia awansu zawodowego, posiada wymagane kwalifikacje, może pochwalić się co najmniej 2-letnim doświadczeniem w pracy w szkole oraz oceną pracy co najmniej dobrą. 

Umowę o pracę dla nauczyciela na czas nieokreślony zawiera się na piśmie, zgodnie z przepisami kodeksu pracy i karty nauczyciela. W umowie należy określić dane stron, a także warunki pracy i płacy, czyli między innymi wysokość wynagrodzenia czy wymiar czasu pracy. 

Warto mieć na uwadze, że umowa o pracę na czas nieokreślony dla nauczyciela ulega przekształceniu w stosunek pracy na podstawie mianowania wraz z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym pracownik pedagogiczny uzyskał stopień nauczyciela mianowanego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o pracę nauczyciela na czas nieokreślony”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o pracę nauczyciela na czas nieokreślony

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-o-prace-nauczyciela-na-czas-nieokreslony
Wzór umowy o pracę nauczyciela na czas nieokreślony
17