Umowa lojalnościowa – wzór

17 

Umowa lojalnościowa to tak zwana lojalka, czyli kontrakt, który pracodawca podpisuje z dobrze wyszkolonym pracownikiem. Lojalka wiąże pracownika z pracodawcą na czas określony, gwarantując, że ten nie odejdzie do innej, zwłaszcza do konkurencyjnej firmy.

Do przygotowania umowy lojalnościowej warto wykorzystać sprawdzony wzór, który nie zawiera żadnych klauzul zakazanych. Wzór umowy lojalnościowej wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować. Dokument podpisuje pracodawca i pracownik. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa lojalnościowa jest umową, która wiąże pracownika z pracodawcą na czas określony. Najczęściej pracodawca zawiera taką umowę z pracownikiem, który został odpowiednio wyszkolony, ma wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie.

Popularnym rozwiązaniem jest podpisanie lojalki z osobą, w którą firma “zainwestowała”, czyli zapłaciła za jej szkolenia, kursy doszkalające czy studia podyplomowe. Celem zawarcia umowy lojalnościowej jest upewnienie się, że pracownik nie odejdzie z firmy w ciągu najbliższych lat i nie będzie pracował na rzecz firmy konkurencyjnej.

W umowie lojalnościowej należy zawrzeć takie elementy jak podstawa prawna umowy, oznaczenie danych stron, określenie przedmiotu umowy – obowiązków pracownika i kwoty, jaką pracodawca zainwestował w pracownika – a także informacja wskazująca na to, że pracownik nie może, w trakcie trwania umowy wykonywać zbliżonych obowiązków na rzecz konkurencji. 

Umowy lojalnościowej nie można zawrzeć w stosunku do szkoleń obowiązkowych. W jej treści należy określić natomiast warunki wypowiedzenia oraz odstąpienia od umowy, a opcjonalnie także wysokość ewentualnych kar umownych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa lojalnościowa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa lojalnościowa - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 129

umowa-lojalnosciowa-wzor-pdf-doc
Umowa lojalnościowa - wzór
17