Umowa darowizny samochodu – wzór

17 

Umowa darowizny może dotyczyć zarówno nieruchomości, jak i rzeczy ruchomych, na przykład samochodu. Do sporządzenia takiej umowy strony nie muszą angażować notariusza – wystarczająca jest zwykła forma pisemna umowy.

Pismo warto przygotować jednak w oparciu o sprawdzony wzór umowy darowizny samochodu. Opracowany zgodnie z przepisami druk pozwala zabezpieczyć interesy stron i uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne. Wystarczy pobrać go, wypełnić i wydrukować. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa darowizny wiąże się z nieodpłatnym przekazaniem nieruchomości lub rzeczy ruchomej na rzecz wskazanej osoby, kosztem uszczuplenia majątku darczyńcy. Taka umowa może dotyczyć również samochodu. Najczęściej umowę darowizny auta sporządzają osoby bliskie, na przykład rodzic i jego dziecko. Można jednak zawrzeć taki kontrakt również z osobą obcą.

W umowie darowizny należy określić, kto jest stroną umowy – obdarowanym i darczyńcą – a także czym jest przedmiot umowy. Konieczne będzie również określenie wartości przedmiotu darowizny, głównie ze względu na obowiązek podatkowy. 

Warto pamiętać, że niewykonaną umowę darowizny można rozwiązać jedynie w określonych przypadkach, na przykład z powodu znacznego pogorszenia sytuacji majątkowej darczyńcy. Natomiast wykonaną umowę darowizny da się odwołać tylko z powodu rażącej niewdzięczności. 

Co ważne, zawarcie umowy darowizny samochodu należy zgłosić nie tylko w urzędzie skarbowym, ale również w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa darowizny samochodu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa darowizny samochodu - wzór

Aktualizacja: 2023-04-17

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-darowizny-samochodu-wzor
Umowa darowizny samochodu - wzór
17