Wzór umowy darowizny rzeczy ruchomej

17 

W ramach umowy darowizny darczyńca nieodpłatnie przekazuje na rzecz obdarowanego określony przedmiot – nieruchomość lub rzecz ruchomą. Darowizna nie wiąże się z zapłatą wynagrodzenia za przeniesienie prawa własności na obdarowanego.

Jeśli dotyczy nieruchomości, musi zostać sporządzona w formie aktu notarialnego, natomiast  w pozostałych przypadkach umowa darowizny może przyjmować zwykłą formę pisemną. Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać gotowy wzór umowy darowizny rzeczy ruchomej.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Darowizna może dotyczyć pieniędzy, nieruchomości i rzeczy ruchomych. W ramach umowy darowizny darczyńca przenosi prawo własności oznaczonej rzeczy na obdarowanego kosztem własnego majątku, co oznacza, że nie otrzymuje za to żadnego wynagrodzenia.

Darowiznę niedokonaną można cofnąć między innymi w przypadku znaczącego pogorszenia sytuacji majątkowej darczyńcy, a dokonaną tylko z powodu tak zwanej rażącej niewdzięczności obdarowanego.

Umowa darowizny rzeczy ruchomej powinna zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych. Konieczne jest określenie w niej danych stron umowy, przedmiotu umowy, a także jego wartości. Umowa darowizny powinna wskazywać także termin wydania przedmiotu obdarowanemu. 

Przedmiotem umowy darowizny rzeczy ruchomej może być na przykład samochód. W dokumencie należy opisać więc jego stan techniczny, ponieważ darczyńca odpowiada przed obdarowanym za wady przedmiotu darowizny. Wartość przedmiotu darowizny jest zaś niezbędna w celu rozliczenia darowizny z fiskusem. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy darowizny rzeczy ruchomej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy darowizny rzeczy ruchomej

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-darowizny-rzeczy-ruchomej
Wzór umowy darowizny rzeczy ruchomej
17