Wzór umowy o prace dodatkowe

17 

Umowa o prace dodatkowe jest zawierana z pracownikiem, który ma już zawartą umowę o pracę. Jeśli pracownik chce przyjąć na siebie dodatkowe obowiązki, może skorzystać z takiej możliwość i podwyższyć swoje wynagrodzenie. Należy jednak dopilnować uregulowania takiej formy świadczenia pracy za pomocą odpowiedniej umowy.

W tym celu pracodawca zawiera z pracownikiem umowę o prace dodatkowe. Pismo można przygotować w oparciu o profesjonalnie opracowany wzór umowy o prace dodatkowe, który wystarczy pobrać i wypełnić, a następnie wydrukować.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o prace dodatkowe to umowa dla pracownika, który jest gotowy przyjąć na siebie kolejne obowiązki. Warunkiem zawarcia takiej umowy jest wyrażenie zgody na umowę o prace dodatkowe przez pracownika. Jeśli pracownik nie ma z pracodawcą zawartej żadnej umowy o pracę, nie może zawrzeć umowy o prace dodatkowe. 

Należy pamiętać, że pracownik nie może zawrzeć z jednym pracodawcą dwóch umów o pracę jednocześnie, jeśli dotyczą one podobnych stanowisk i podobnych obowiązków. Umowa o prace dodatkowe musi dotyczyć zatem różnych rodzajów pracy, jak na przykład: praca kierowcy i ochroniarza. 

Przygotowująć umowę o prace dodatkowe, należy pamiętać, że taki stosunek pracy musi odpowiadać rzeczywistym potrzebom pracodawcy. W umowie nie wolno zawierać zapisów, które mają na celu obejście prawa czy naruszenie prawa, na przykład przepisów kodeksu cywilnego dotyczących pracy w godzinach nadliczbowych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o prace dodatkowe”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o prace dodatkowe

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-o-prace-dodatkowe
Wzór umowy o prace dodatkowe
17