Wzór umowy na zastępstwo

17 

Umowę na zastępstwo zawiera się w przypadku urlopu, choroby, bądź innej usprawiedliwionej nieobecności jednego z pracowników. Pracodawca może skorzystać z takiego rozwiązania, aby zachować ciągłość pracy w zakładzie. Umowa na zastępstwo to podtyp umowy o pracę na czas określony.

W jej przypadku nie obowiązują jednak żadne limity. Do przygotowania umowy tego typu można wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy na zastępstwo, który wystarczy pobrać i wydrukować. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa na zastępstwo to umowa na czas określony. Jak sama nazwa wskazuje, zatrudniony na jej podstawie pracownik ma zastępować inną osobę, przebywającą na przykład na zwolnieniu chorobowym czy na urlopie. Umowa na zastępstwo jest umową o pracę i powinna zostać zawarta na piśmie. 

W umowie należy uwzględnić między innymi oznaczenie stron, rodzaj umowy, datę zawarcia umowy, warunki pracy i płacy, rodzaj i miejsce wykonywania pracy przez pracownika, a także wynagrodzenie za pracę ze wskazaniem jego składników, wymiar czasu pracy i termin jej rozpoczęcia. 

Umowa na zastępstwo jest umową terminową. Czas jej trwania nie musi być określony konkretną datą – może zostać uzależniony od jakiegoś wydarzenia (np. powrotu pracownika do pracy).

W przypadku umowy na zastępstwo nie obowiązują takie limity, jak ma to miejsce przy umowie o pracę na czas określony. Z jednym pracownikiem można zawrzeć nielimitowaną ilość takich samych kontraktów. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy na zastępstwo”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy na zastępstwo

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-na-zastepstwo
Wzór umowy na zastępstwo
17